Kina lëshon satelit të ri për shërbimet e telekomunikacionit - Business Magazine Albania

Kina lëshon satelit të ri për shërbimet e telekomunikacionit

Kina dërgoi një satelit të ri komunikacioni në hapësirë nga Qendra e Lëshimit të Satelitëve e Xichang-ut në provincën Sichuan të Kinës Jugperëndimore të premten në mëngjes.

“APSTAR-6E” u nis në orën 2:10 të mëngjesit me një raketë mbartëse “Marshimi i Madh-2C” dhe hyri në orbitën e vet të planifikuar.

Sateliti do të përdoret kryesisht për të ofruar shërbime komunikimi me një vëllim të madh të dhënash për rajonin e Azisë Juglindore.

Ky ishte misioni i 460-të i fluturimit i serisë së raketave mbartëse “Marshimi i Madh”.cri

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0