Kina Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Lajme

Kina: Për një marrëveshje tregtare duhet të hiqen tarifat ekzistuese të SHBA

Teknologji

Apple ul çmimet e iPhone në Kinë

Teknologji

Izraeli, mision historik për të mbërritur në Hënë

Shkence

Kina planifikon të eksplorojë Marsin vitin e ardhshëm

Lajme

Ndalohet shitja e iPhone në Gjermani. Apple tërheq modelet e vjetra

Lajme

Tregtarët kinezë refuzojnë paratë, vetëm pagesa nga celulari dhe online

Marketing

Reklama raciste, Dolce & Gabbana u kërkojnë falje publike të gjithë kinezëve nëpër botë

Business Pulse

“E Premtja e Zezë”, Kina triumfon në blerjet online

Teknologji

Me duart plot, Bill Gates mbështet revolucionin e tualetit

Lajme

Ky vend krijon ‘2 miliarderë në javë’