Keni një ide biznesi? Aplikoni në kompeticionin Startup Battlefield


Ju do të prezantoni idenë tuaj të biznesit para investitorëve, drejtuesve të teknologjisë dhe mediave që mund të ndryshojnë trajektoren e biznesit tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Startupi fitues merr 50,000 dollarë.

Të aplikosh dhe të marrësh pjesë në Startup Battlefield është falas.

Aplikimi është i lehtë por procesi i përzgjedhjes është jashtëzakonisht konkurrues. Redaktorët e TechCrunch do të vlerësojnë çdo aplikacion dhe më pas do të zgjedhin 15-20 kompani që do të garojnë. Themeluesit e atyre startup-eve do të marrin pjesë në një trajnim intenziv gjashtë javor për prezantimin e biznesit. Ju do të përgatisni prezantimin tuaj dhe do të bëheni gati të dilni para investitorëve.

Kur të vijë dita e prezantimeve, çdo skuadër do të ketë gjashtë minuta për të prezantuar startup-in e vet.

Njëri prej startupe-ve do të dalë fitimtar dhe do të marrë në shtëpi çmimin 50,000 dollarë. Ngjarja zhvillohet para një publiku të madh të mbushur me investitorë, media dhe ikona të teknologjisë – dhe gjithçka do të regjistrohet dhe transmetohet drejtpërdrejtë nga Techcrunch.

Që nga viti 2007, 857 startupe kanë fituar çmime në Startup Battlefield dhe në mënyrë kolektive ia kanë arritur të mbledhin $ 8.9 miliardë dollarë investime.

Startup Battlefield zhvillohet në Disrupt Berlin 2019 më 11-12 Dhjetor. Aplikoni në Startup Battlefield KËTU

Techcrunch

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale