Keni një ide biznesi? Aplikoni në kompeticionin Startup Battlefield

Keni një ide biznesi? Aplikoni në kompeticionin Startup Battlefield


Ju do të prezantoni idenë tuaj të biznesit para investitorëve, drejtuesve të teknologjisë dhe mediave që mund të ndryshojnë trajektoren e biznesit tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Startupi fitues merr 50,000 dollarë.

Të aplikosh dhe të marrësh pjesë në Startup Battlefield është falas.

Aplikimi është i lehtë por procesi i përzgjedhjes është jashtëzakonisht konkurrues. Redaktorët e TechCrunch do të vlerësojnë çdo aplikacion dhe më pas do të zgjedhin 15-20 kompani që do të garojnë. Themeluesit e atyre startup-eve do të marrin pjesë në një trajnim intenziv gjashtë javor për prezantimin e biznesit. Ju do të përgatisni prezantimin tuaj dhe do të bëheni gati të dilni para investitorëve.

Kur të vijë dita e prezantimeve, çdo skuadër do të ketë gjashtë minuta për të prezantuar startup-in e vet.

Njëri prej startupe-ve do të dalë fitimtar dhe do të marrë në shtëpi çmimin 50,000 dollarë. Ngjarja zhvillohet para një publiku të madh të mbushur me investitorë, media dhe ikona të teknologjisë – dhe gjithçka do të regjistrohet dhe transmetohet drejtpërdrejtë nga Techcrunch.

Që nga viti 2007, 857 startupe kanë fituar çmime në Startup Battlefield dhe në mënyrë kolektive ia kanë arritur të mbledhin $ 8.9 miliardë dollarë investime.

Startup Battlefield zhvillohet në Disrupt Berlin 2019 më 11-12 Dhjetor. Aplikoni në Startup Battlefield KËTU

Techcrunch

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0