Ju mendoni se njerëzit e suksesshëm punojnë gjatë fundjavës, por e vërteta është se…


1. Ata marrin leksione.

2. Kalojnë kohë me familjen e tyre dhe u ofrojnë atyre dashuri.

3. Ata bëjnë ushtrime për të patur një trup të shëndetshëm dhe për të shijuar momentet e jetës.

4. Ata iu përkushtohen interesave të tyre, pasi puna nuk është i vetmi angazhim në jetën e tyre.

5. Ata hanë shëndetshëm “për të shpërblyer” veten e tyre.

6. Ata flenë herët për të çlodhur mendjen e tyre.

7. Ata mësojnë gjithmonë nga një gjë të re për të stimuluar mendimet e tyre.

8. Ata shijojnë natyrën që të vlerësojnë bukurinë e botës që i rrethon.

9. Ata shkëputen për pak kohë nga njerëzit dhe shpenzojnë më shumë kohë me veten.

 

burimi: lifehack.org

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale