INSTAGRAM10X: “Si të transformosh profilin tënd të instagram në një biznes të vërtetë”


Mbahet në Tiranë në datën 17 Shkurt ora 15:00 – 20:00, në ambientet e Hotel Plaza, Tiranë eventi me temë “Si të transformosh profilin tënd të instagram në një biznes të vërtetë?” me Matteo Di Febbo (konsulent marketingu & folës).

Je vetëm një hap larg nga INSTAGRAM10X që do të transformojë totalisht jetën tënde!

Eventi do të përkthehet i gjithi në gjuhën shqipe.

 • Si të segmentojmë në mënyrë korrekte tregun tonë?
 • Si të ndërtojmë një plan të strukturuar?
 • Si të fitojmë të ardhura nga follower-sat tanë?

ÇFARË DO TË MËSOSH GJATË KËTIJ EVENTI?

 • Arsyet se përse edhe ti i ke të gjitha aftësitë që duhen për të filluar menjëherë të fitosh online duke përdorur profilin tënd të Instagram, por që aktualisht je duke e përdorur atë në mënyrë të gabuar.
 • Si të kuptosh që pasionet e tua dhe të gjitha ato për të cilat ke studiuar ose punuar deri më sot, mund të kthehen në të ardhura. Nëse ende nuk je duke fituar asgjë duhet të përdorim ose të krijojmë mënyra të tjera, sepse nuk mund të fitojmë nga diçka për të cilën tregu nuk ka nevojë.
 • Si të krijosh produktin apo shërbimin tënd për publikun dhe të fillosh të fitosh që po atë ditë. Nëse ke tashmë diçka që disponon ose një aktivitet offline, ne mund t’i vendosim direkt këto në internet.
 • Si të realizojmë nga zero të gjithë strategjinë e marketingut për të cilën ke nevojë, që të balancosh kërkesë /ofertën e tregut.
 • Si të krijosh mendësinë e duhur që të bësh të mundur të fitosh gjithmonë edhe më shumë nga momenti që do shfaqen rezultatet e para.

PËR KË ËSHTË KY EVENT?

 • Për të gjithë studentët, por edhe për ata që kanë mbaruar studimet dhe duan të fillojnë aktivitetin e tyre, e aftë të sjellë të ardhura dhe satisfaksion.
 • Për të gjithë ata që kërkojnë një punë dhe duke shpërndarë CV nuk arrijnë aspak tek kjo sipërmarrje gjigante.
 • Për të gjithë sipërmarrësit që kanë një aktivitet offline dhe dëshirojnë ta promovojnë atë edhe online, e aftë të gjeneroje të ardhura në pak kohë.
 • Për personat që bëjnë Netëork Marketing, por pa sukses dhe dëshirojnë të fillojnë ta bëjnë online në mënyrë sa me fitimprurëse. Netëork-u është e njëjta gjë me çdo biznes, edhe aty duhet të shesësh.
 • Për ata që punojnë online dhe duan të përmirësojnë strategjinë e tyre për të rritur shitjet dhe fitimet duke shfrytëzuar Instagramin.

CILAT JANË REZULTATET QË DO TË ARRISH PAS KËTIJ EVENTI?

 • Rezultatet që do të arrish varen shumë nga sa angazhohesh për të praktikuar çdo gjë që do të mësohet.
 • Nëse pas eventit do të kthehesh në shtëpi dhe nuk do të lëvizësh asnjë gisht, nuk do të arrish asgjë.
 • Nëse do të angazhohesh seriozisht mund të fitosh brenda 3-4 muajve, dy-fishin e një rroge mesatare.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

Për të rezervuar biletën tuaj klikoni këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale