INSTAGRAM10X: "Si të transformosh profilin tënd të instagram në një biznes të vërtetë" - Business Magazine Albania

INSTAGRAM10X: “Si të transformosh profilin tënd të instagram në një biznes të vërtetë”


Mbahet në Tiranë në datën 17 Shkurt ora 15:00 – 20:00, në ambientet e Hotel Plaza, Tiranë eventi me temë “Si të transformosh profilin tënd të instagram në një biznes të vërtetë?” me Matteo Di Febbo (konsulent marketingu & folës).

Je vetëm një hap larg nga INSTAGRAM10X që do të transformojë totalisht jetën tënde!

Eventi do të përkthehet i gjithi në gjuhën shqipe.

 • Si të segmentojmë në mënyrë korrekte tregun tonë?
 • Si të ndërtojmë një plan të strukturuar?
 • Si të fitojmë të ardhura nga follower-sat tanë?

ÇFARË DO TË MËSOSH GJATË KËTIJ EVENTI?

 • Arsyet se përse edhe ti i ke të gjitha aftësitë që duhen për të filluar menjëherë të fitosh online duke përdorur profilin tënd të Instagram, por që aktualisht je duke e përdorur atë në mënyrë të gabuar.
 • Si të kuptosh që pasionet e tua dhe të gjitha ato për të cilat ke studiuar ose punuar deri më sot, mund të kthehen në të ardhura. Nëse ende nuk je duke fituar asgjë duhet të përdorim ose të krijojmë mënyra të tjera, sepse nuk mund të fitojmë nga diçka për të cilën tregu nuk ka nevojë.
 • Si të krijosh produktin apo shërbimin tënd për publikun dhe të fillosh të fitosh që po atë ditë. Nëse ke tashmë diçka që disponon ose një aktivitet offline, ne mund t’i vendosim direkt këto në internet.
 • Si të realizojmë nga zero të gjithë strategjinë e marketingut për të cilën ke nevojë, që të balancosh kërkesë /ofertën e tregut.
 • Si të krijosh mendësinë e duhur që të bësh të mundur të fitosh gjithmonë edhe më shumë nga momenti që do shfaqen rezultatet e para.

PËR KË ËSHTË KY EVENT?

 • Për të gjithë studentët, por edhe për ata që kanë mbaruar studimet dhe duan të fillojnë aktivitetin e tyre, e aftë të sjellë të ardhura dhe satisfaksion.
 • Për të gjithë ata që kërkojnë një punë dhe duke shpërndarë CV nuk arrijnë aspak tek kjo sipërmarrje gjigante.
 • Për të gjithë sipërmarrësit që kanë një aktivitet offline dhe dëshirojnë ta promovojnë atë edhe online, e aftë të gjeneroje të ardhura në pak kohë.
 • Për personat që bëjnë Netëork Marketing, por pa sukses dhe dëshirojnë të fillojnë ta bëjnë online në mënyrë sa me fitimprurëse. Netëork-u është e njëjta gjë me çdo biznes, edhe aty duhet të shesësh.
 • Për ata që punojnë online dhe duan të përmirësojnë strategjinë e tyre për të rritur shitjet dhe fitimet duke shfrytëzuar Instagramin.

CILAT JANË REZULTATET QË DO TË ARRISH PAS KËTIJ EVENTI?

 • Rezultatet që do të arrish varen shumë nga sa angazhohesh për të praktikuar çdo gjë që do të mësohet.
 • Nëse pas eventit do të kthehesh në shtëpi dhe nuk do të lëvizësh asnjë gisht, nuk do të arrish asgjë.
 • Nëse do të angazhohesh seriozisht mund të fitosh brenda 3-4 muajve, dy-fishin e një rroge mesatare.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

Për të rezervuar biletën tuaj klikoni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0