Google dhe Levis sjellin edhe këmishën "e mençur" - Business Magazine Albania

Google dhe Levis sjellin edhe këmishën “e mençur”


Google dhe Levis kanë prezantuar bashkëpunimin e parë të tyre të quajtur ‘Project Jacquard’ që sjell këmishën e mençur.

Kjo teknologji e kompozuar prej thurjes së materialeve në një veshje multi-aktive e cila është e ndjeshme ndaj prekjes, ashtu sikur ekrani i telefonit tuaj të mençur.

Duket sikur një ide e çmendur megjithatë produkti do të prezentohet këtë vit si produkti i njohur Levis Commuter e ndёrthurur me teknologjinë Jacquard.

Përmes pullës së Bluetooth dhe xhepit interaktiv, pjesa e majtë e dorës së këmishës mund të komunikojё me telefonin tuaj përmes lëvizjeve të caktuara, të cilat ju mund t’i zgjedhni vetё për të komunikuar me aplikacionet e caktuara.

Demo videoja shfaq se si përmes lëvizjeve të këmishës mund të përshtatni volumin e muzikës, ndërroni këngën në listë, si dhe të përdorni lëvizje tjera për t’u drejtuar në destinacionin e caktuar me Google Maps.

Të gjitha këto mundësi janë më së shumti të përshtatura për çiklistët, të cilëve u mundësohet përdorimi i telefonit në mënyrë të sigurt gjatë vozitjes së biçikletës.

 

/Telegrafi

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0