Edi Rama: Kompensohen pagat e munguara të muajit Mars në çdo biznes


Kryeministri i vendit gjatë një postimi në Facebook, lajmëron se do të kompensohen të gjitha bizneset, përsa i përket pagesës së pagave të punonjësve.

Lexo: Kush e ka fajin për pandemitë?

Ai lajmëron, se nuk do të vijë fundi i muajit mars pa pagën e të gjithë atyre, që sot po qëndrojnë në shtëpi, si pasojë e mbylljes së biznesit, nga gjendja që ka shkaktuar Covid-19. Gjithashtu theksoi se të enjten do të ketë gati planin e garancisë financiare.

“Durim ju lutem, dhe besim, se po punojmë papushim për të mos lënë asnjë vetëm në përballimin e pasojës financiare të mosvajtjes në punë”, e mbyll kështu njoftimin e tij kryeministri i vendit Edi Rama

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale