EasyPay Albania nis bashkëpunimin me Ria Money Transfer


EasyPay, një institucion i parasë elektronike dhe operator i transfertave të parave ka nisur bashkëpunimin me Ria Money Transfer, pjesë e Euronet Worldwide.

Ky partneritet i bën shërbimet e Ria Money Transfer’s në dispozicion në Shqipëri, një vend me remitanca të shumta. Konsumatorët tani mund të dërgojnë dhe marrin transferta parash në 320 agjentë të EasyPay në të gjithë vendin.

Diaspora shqiptare do të jetë në gjendje të transferojë pagesa në shtëpi përmes dyqaneve të transfertave të parave Ria në më shumë se 150 vende. Megjithëse industria e e-commerce dhe pagesat elektronike janë rritur në Shqipëri, kompania beson se ka ende vend për përmirësim, pasi 58% e popullsisë së vendit ende nuk i përdor institucionet bankare, sipas njoftimit për shtyp të kompanisë.

Burimi: thepaypers.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale