Living App - Transformimi i marketingut përmes teknologjisë dhe lojërave interaktive - Business Magazine Albania

Living App – Transformimi i marketingut përmes teknologjisë dhe lojërave interaktive

Living App - Transformimi i marketingut përmes teknologjisë dhe lojërave interaktive

Nëse mendoni se marketingu është monoton dhe ndërveprimi me klientët është rutinë, përgatituni të ndryshoni mendje. Living App, themeluar nga Nadiela Ahmeti,  kombinon teknologjinë dhe gamifikimin për të krijuar eksperienca unike dhe të personalizuara që tërheqin klientët dhe forcojnë lidhjen e tyre me markat. Living App është një platformë inovative e krijuar për të rritur ndërveprimin dhe angazhimin e klientëve përmes misioneve dhe lojërave të personalizuara. Aplikacioni synon të ndihmojë bizneset të krijojnë lidhje më të forta me klientët e tyre, duke i kthyer ndërveprimet e përditshme në eksperienca të jashtëzakonshme.

Si një profesioniste e re me një pasion të thellë për teknologjinë dhe dëshirën për të përmirësuar cilësinë e jetës, Nadiela Ahmeti kombinoi interesat e saj në teknologji, lojëra dhe turizëm për të krijuar Living App. Ideja e aplikacionit u përzgjodh si më e mira në edicionin e katërt të “Konkursit të Ideve të Biznesit” më 27 korrik 2023 nga B4Student dhe tashmë është në fazën e zhvillimit, gati për t’u lançuar këtë verë.

Living App krijon misione dhe lojëra të personalizuara specifikisht për secilin biznes, duke inkurajuar klientët të ndërveprojnë në mënyra të reja dhe argëtuese. Kjo rrit angazhimin dhe besnikërinë e tyre ndaj markës. Me përdorimin e elementëve të gamifikimit, klientët ndjehen si pjesë e një komuniteti të ngushtë, duke rritur kështu kënaqësinë dhe mbajtjen e tyre për më gjatë. Misionet dhe lojërat ndihmojnë bizneset të përhapin mesazhet e tyre në mënyrë efektive, duke rritur ndërgjegjësimin dhe vëmendjen ndaj markës dhe produkteve të tyre. Platforma lejon mbledhjen e feedback-ut nga klientët në kohë reale, duke i mundësuar bizneseve të përmirësojnë vazhdimisht shërbimet dhe produktet e tyre.

Lexo edhe:Dezinformim masiv! Ja si po përgjigjen kompanite e rrjeteve sociale

Qëllimi i Living App është promovimi i bizneseve lokale përmes një aplikacioni inovativ dhe angazhues për klientët dhe bizneset, për të nxitur ndërgjegjësimin për vlerën e tyre në komunitet. Misioni i tyre është inkurajimi i  eksplorimit të bizneseve lokale përmes lojës dhe misioneve të personalizuara, për të ndërtuar bashkëpunim dhe besim midis biznesit dhe klientëve. Vizioni i Living App është të bëhet motori kryesor i promovimit dhe zhvillimit të bizneseve lokale, duke ndihmuar në ngritjen e ndërgjegjësimit për rëndësinë e tyre dhe për të përmirësuar ekonominë në nivel lokal dhe ndërkombëtar.

Living App përdor një qasje të re në marketing për të angazhuar klientët në mënyra tërheqëse dhe interaktive, duke krijuar një eksperiencë unike për përdoruesit. Aplikacioni ofron zgjidhje të personalizuara për të përmbushur nevojat specifike të secilit biznes, duke krijuar misione dhe lojëra që përshtaten me objektivat unike të marketingut. Përmes misioneve dhe minilojrave, klientët ndihen si pjesë e një komuniteti të veçantë, duke krijuar një lidhje emocionale të fortë me biznesin. Platforma fuqizon mesazhet e biznesit dhe ndihmon në arritjen e një audience më të gjerë dhe të angazhuar. Living App është i përkushtuar ndaj inovacionit dhe ofron shërbim të përsosur për të ndihmuar bizneset të shfrytëzojnë maksimalisht potencialin e aplikacionit.

Si një startup në Shqipëri, veçanërisht në sektorin e teknologjisë dhe lojrave, Living App ka hasur sfida në ndërtimin e ekipit dhe sigurimin e mbështetjes së nevojshme. Megjithatë, reagimi i klientëve ka qenë pozitiv, duke treguar interes dhe angazhim ndaj produktit dhe shërbimit. Living App synon të arrijë të rinjtë, duke përdorur kanale të ndryshme marketingu për të promovuar aplikacionin dhe për të ndërtuar një bazë të fortë përdoruesish. Planet e ardhshme përfshijnë zgjerimin e partneriteteve me biznese të ndryshme dhe ofrimin e zbritjeve për bizneset që bashkëpunojnë me aplikacionin nga data 6 deri më 30 qershor.

Living App përfaqëson një qasje të re dhe të freskët në marketing dhe angazhimin e klientëve, duke përdorur teknologjinë për të krijuar eksperienca tërheqëse dhe të personalizuara që përmirësojnë cilësinë e marrëdhënieve midis bizneseve dhe klientëve.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0