Diversiteti në vëmendje të Oscars 2019. Një leksion për sipërmarrjet dhe institucionet


Nata e së Dielës ishte historike për diversitetin dhe përfshirjen. Në një ceremoni të Akademisë së Çmimeve, 10 persona me ngjyrë fituan çmime në kategori të ndryshme.Diversiteti midis kandidatëve dhe fituesve shënon një fitore për Akademinë, pas reagimit dhe bojkotit në vitet 2015 dhe 2016, ku vetëm aktorët e bardhë u nominuan për 20 çmimet kryesore. Në të dy vitet, hashtagu #OscarsSoWhite u bë një trend në Twitter. Shumë të famshëm zgjodhën të mos merrnin pjesë në ceremoninë e shpërblimeve në shenjë proteste.

Lexoni: E vërteta tronditëse rreth pabarazisë

Ka ende vend për përmirësim dhe ashtu si shumë biznese, Hollywood vazhdon të luftojë me diversitetin, përfshirjen dhe përkatësinë. Për shembull, femrat janë të nënpërfaqësuara si regjisore filmi.

BusinessMag ju sjell dy faktorët në të cilët Akademia u përqendrua për diversitetin dhe si mund t’i modeloni strategjitë e tyre për të përmirësuar vendin tuaj të punës:

1. Mundësia

Në vitin 2015, Viola Davis fitoi një çmim Emmy për “Outstanding Actress” në një serial dramatik. Ajo ishte gruja e parë me ngjyrë që mori atë çmim.

Në fjalimin e saj të pranimit, ajo vuri në dukje se pse zgjati kaq shumë: “E vetmja gjë që ndan femrat me ngjyrë nga dikush tjetër është mundësia. Nuk mund të fitosh një Emmy për role që thjesht nuk janë”.

Gratë dhe gratë me ngjyrë nuk kanë marrë pjesën e tyre të njohjes brenda industrisë sepse, shumë shpesh, ato nuk kanë pasur mundësi të mjaftueshme për ta fituar atë. Raporti i Diversitetit të UCLA 2018 tregoi se kur vjen puna te drejtuesit e filmit, regjisorët e filmit, shkrimtarët e filmit, pakicat dhe femrat janë të nënpërfaqësuara.

Të dielën, Regina King fitoi një Oskar për aktoren më të mirë mbështetëse për rolin e saj në filmin: If Beale Street Could Talk. Ajo fitoi Golden Globe muajin e kaluar për të njëjtin rol. Në fjalimin e saj të pranimit të Golden Globe, ajo deklaroi angazhimin e saj për të niveluar fushën e lojës për gratë në çdo gjë që ajo prodhon gjatë dy viteve të ardhshme.

Lexoni: Nuk është vetëm Google – shumë kompani po luftojnë me diversitetin në vendin e punës

Si një lider, ju duhet të përdorni platformën tuaj për të krijuar mundësi për ata që historikisht nuk kanë pasur mjaftueshëm mundësi. Një ankesë e zakonshme që shumë kompani kanë është se ato “luftojnë” për të gjetur talent të kualifikuar midis femrave dhe pakicave.

Nëse e keni ende këtë problem, pasi zgjeroni kërkimin tuaj përtej mekanizmave tradicionalë të rekrutimit, ndërtoni urën që këto grupe të nënpërfaqësuara të shfrytëzojnë këto mundësi. Në fund të vitit të kaluar, Google dhe PRX bashkuan forcat për të krijuar një program trajnimi gjithëpërfshirës, ​​i projektuar për të rritur numrin e grave dhe personave me ngjyrë në podcasting.

2. Përfaqësimi

Të nominuarit dhe fituesit për secilën nga kategoritë e Oskarit çdo vit votohen nga anëtarët e Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit. Në vitin 2013, LA Times raportoi se nga më shumë se 6,000 anëtarë të Akademisë, 93% ishin të bardhë dhe 73% ishin meshkuj.

Pas bojkotit të Oscars të vitit 2016, Bordi i Guvernatorëve të Akademisë premtoi të bënte ndryshime për të përmirësuar rekordin e tyre. Në një deklaratë, bordi njoftoi planet për të bërë ndryshime:

“Bordi i Guvernatorëve të Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit ka miratuar një sërë ndryshimesh thelbësore të projektuara për të bërë anëtarësinë e Akademisë, organet e saj drejtuese dhe anëtarët e saj të votimit dukshëm më të larmishëm. Qëllimi i Bordit është të angazhohen për të dyfishuar numrin e grave dhe diversifikimin në Akademi deri në vitin 2020”.

Përfaqësimi nuk normalizohet vetë. Filloni duke vendosur qëllime të qarta të asaj që dëshironi që fuqia punëtore juaj të duket në të gjitha nivelet e organizatës suaj. Pastaj, ndërtoni një plan rekrutimi që ju mundëson të gjeni dhe njiheni me talentet e ndryshme që janë në dispozicion për t’ju ndihmuar të rrisni biznesin tuaj.

Lexoni: Shqiptarja Artiona Bogo na tregon eksperiencën e saj në Davos gjatë javës së Forumit Ekonomik Botëror

Kur Basecamp u përpoq të bënte fuqinë punëtore më përfaqësuese për klientët e saj, liderët e saj kuptuan se ata duhej të ndryshonin mënyrën se si shkruanin përshkrimet e vendeve të punës, zgjeronin vendet ku i kishin publikuar dhe të rregullonin mënyrën e vlerësimit të kandidatëve. Dhe kjo ka funksionuar.

Pa marrë parasysh pozicionin tuaj, përparimi mund të bëhet. Ndiqni drejtimin e Akademisë për të bërë diversitetin, përfshirjen dhe përkushtimin një prioritet.

Është koha që ta bëjmë tavolinën më të madhe, kështu që ka vende për të gjithë.

burimi: INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale