"Dine for Mothers and Babies": Një event i jashtëzakonshëm në mbështetje të nënave dhe foshnjave në Shqipëri - Business Magazine Albania

“Dine for Mothers and Babies”: Një event i jashtëzakonshëm në mbështetje të nënave dhe foshnjave në Shqipëri

Në datën 6 Qershor, në Xheko Imperial Luxury Hotel & SPA, Tiranë, u zhvillua një event i jashtëzakonshëm. Mbrëmja gala “Dine for Mothers and Babies”, e organizuar nga Fondacioni Spitalor i Nënës dhe Fëmijës, mblodhi së bashku një grup mbështetësish, duke përfshirë profesionistë të kujdesit shëndetësor, diplomatë, përfaqësues nga organizata të ndryshme dhe drejtues biznesi.

Misioni i këtij eventi ishte ndërgjegjësimi dhe ngritja e fondeve për përmirësimin e kushteve në maternitetet, rritjen e edukimit si të stafit mjekësor dhe të nënave të reja, dhe mbështetjen e fushatave përkrahëse për mirëqenien e nënave dhe fëmijëve në Shqipëri.

Eventi u mbështet nga Abi Bank, One Albania, Spitali Amerikan, Lincoln Centers of Albania, Titan Albania, Xheko Imperial, Pikturat e Anës Events, Adriatik Tours LLC, Lizard, AGA Clothing, Edlira Çepani, Blendi Salaj dhe u organizua nga Oz Marketing Albania.

Kjo mbrëmje bamirësie ishte një dëshmi e vizionit të Fondacionit Spitalor të Nënës dhe Fëmijës: që çdo nënë dhe fëmijë i porsalindur në Shqipëri të marrë një kujdes shëndetësor cilësor. Me pjesëmarrjen e figurave të shquara nga sektorë të ndryshëm, eventi nënvizoi rëndësinë e kauzës dhe ndikimin që mund të kenë së bashku.

Lexo edhe:Brandi shqiptar i veshjeve pjesë e koleksionit të sugjeruar nga media britanike

Faleminderit të gjithëve që morën pjesë dhe mbështetën këtë mision të shenjtë. Le të vazhdojmë të mbrojmë shëndetin dhe mirëqenien e nënave dhe foshnjave!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0