Brandi shqiptar i veshjeve pjesë e koleksionit të sugjeruar nga media britanike - Business Magazine Albania

Brandi shqiptar i veshjeve pjesë e koleksionit të sugjeruar nga media britanike

Dren Abazi

Në një epokë ku moda dhe stili shpesh janë në qendër të vëmendjes, edhe brande të reja shqiptare po bëhen pjesë e skenës ndërkombëtare. Dren Abazi Brand, brandi i veshjeve ekstravagante dhe karakter renditet mes 10 markave më të sygjeruara të veshjeve nga gqmagazine.co.uk.

Ja cilat janë 12 nga brandet e përzgjedhura dhe të cilësuara nga media britanike e stilit dhe fashion.

1.Galen Cason

 

Galen Cason

 

Misioni i Galen Cason për të krijuar aventura të pafundme përjetohet në estetikën e tyre të gjallë të veshjes së përditshme të cilësisë së lartë. Marka synon të frymëzojë konsumatorin, duke ju kujtuar të ndiheni krenar për kush jeni dhe të tregoheni kështu nëpërmjet garderobës së ndërtuar me kujdes. Filozofia e markës merr frymë nga fizika, duke theksuar parimin se çfarë shkon lart duhet të vijë poshtë dhe anasjelltas, duke reflektuar sfidat dhe vuajtjet e jetës; e udhëhequr nga pasioni dhe ambicia. Galen Cason gjithashtu dëshiron të tregojë se ashtu si çdo individ, çdo pjesë e tyre është e ndryshme dhe ofron një udhëtim të ri. Nga veshjet e trikotazhit deri te rrobat, bagazhet dhe pantallonat, Galen Cason përqafojnë ndryshueshmërinë nëpërmjet gamës së tyre të ngjyrave dhe stileve. Transporti në të gjithë botën është i disponueshëm. Instagram.

2.Denui Paris

 

DENUI

 

Frymëzuar nga dashuria për qytetin dhe kënaqësia e jetës së natës. DENUI shfaqet si një markë, kryesisht e xhaketave të stilit të lartë. Një histori stili dhe mjeshtërie. Çdo veshje është bërë nga pëlhura të shkëlqyera dhe punuar me dorë në atelietë e modës në zemër të Parisit. Vishni Denui dhe përjetoni natën. Për më shumë vizitoni faqen e tyre të instagramit.

3.Ancestrale

 

Ancestrale

 

Ancestrale ofrojnë një udhëtim të përjetshëm drejt elegancës mashkullore, përmes këpucëve artizanale. Ato përmbajnë dizajne bashkëkohore që riinterpretojnë stilet klasike, duke premtuar se do të fitojnë personalitet me kalimin e kohës. Projekti Ancestrale lindi në Venecia, kryeqyteti i rajonit Veneto, një zonë kushtuar cilësisë dhe traditës artizanale. Marka ndjek filozofinë se “mënyra më e mirë për të shprehur veten është të jesh vetvetja” dhe inkurajon këtë motiv përmes këpucëve të tyre elegante të punuara me kujdes. Instagram.

4.Këmisha nga PLAYA

 

Playa

 

Bluzat më të mira të verës në botë. Këto nuk janë thjesht këmisha, por krijues të kujtesës, të dizajnuara me pretendimin se çdo këmishë mund të tregojë një histori, ku ai që e vesh është autori. Çdo pjesë është një konteiner bosh, gati për t’u mbushur me përralla të aventurave verore dhe momente të paharrueshme. Kur blini PLAYA, nuk po investoni vetëm në stilin tuaj, po investoni në një të ardhme më të pastër. Ata dhurojnë 3 £ nga çdo blerje për heqjen e plastikës nga ujërat. Nuk është vetëm të dukesh mirë, por edhe të ndihesh mirë dhe të bësh mirë. Instagram.

5.Veshje nga Karma

 

karma

 

KARMA përpunon me përpikëri gjërat thelbësore të garderobës, udhëhequr nga dëshirat e brendshme, që synojnë rizbulimin e thelbit të paqes dhe bukurisë së brendshme. Me një estetikë të kuptuar, por elegante, dizajni, rrobaqepësia dhe zgjedhja e materialeve i bëjnë jehonë dëshirës për lidhje me pjekurinë dhe njerëzimin. Çdo pjesë është krijuar nga materiale të rinovueshme, të prodhuara në sasi të kufizuar dhe ju ofrohet direkt me një fraksion të çmimit të shitjes me pakicë. Instagram.

6.EGOCODE

 

EGOCODE

 

Ndërsa EGOCODE zhvillohet, prisni një eksplorim të vetëshprehjes dhe qëndrueshmërisë. Çdo koleksion ju fton të filloni një udhëtim zbulimi, ku moda bëhet një kanal për transformimin personal dhe jetesën e ndërgjegjshme. Për më shumë vizitoni faqen e tyre të instagramit.

7.Dren Abazi Brand nga Dren Abazi

 

Dren Abazi

 

Dren Abazi Brand nga këngëtari dhe autori Dren Abazi. Marka ka krijuar veshje të bëra sipas porosisë, veshje të përditshme dhe për raste. Nxitur nga performancat dhe personaliteti i artistit, Dren Abazi Brand sjell stil dhe ndryshueshmëri të lehtë. Të gjitha pjesët janë 100% të bëra në Evropë.  Instagram.

8.Zella Fermani Clothing

 

ZELLA FERMANI

 

Përzierja unike e veshjeve të rrugës dhe stilit luksoz të Zella Fermanit sjell një perspektivë të freskët dhe të aksesueshme në botën e modës. Si një biznes i vogël në pronësi të zezë, i vendosur në zonën e DMV, ata janë të përkushtuar të ofrojnë pjesë me cilësi të lartë por të përballueshme. Me fokus në tejkalimin e hendekut midis stileve të ndryshme, marka po krijon vendin e vet në industri, me një mision që rezonon me një gamë të larmishme klientësh. Instagramit.

9.ATTREN

 

ATTREN

 

E themeluar nga Matt dhe Lauren Rowley pas një aksidenti që ndryshoi jetën, kapitulli tjetër ishte i mbushur me pasiguri. Pas vitesh zhvillimi dhe kampionimi në fund të vitit 2023, Matt dhe Lauren zbuluan ATTREN., një koleksion të larmishëm veshjesh në rrugë, duke ofruar dizajne që rezonojnë me individualitetin. Bëhu i guximshëm. Ji i sigurt. Ata kanë hequr sistemin konvencional të madhësisë, duke i etiketuar veshjet e tyre me emra emocionues si ‘Queen’ dhe ‘Stud’, përmasat për të cilat mund të ndiheni krenarë. Instagram.

10.Veshje nga Kuttn

 

kuttn

 

Kuttn është një markë e pavarur, me bazë në Singapor, e cila lidh hendekun midis produkteve anime dhe veshjeve estetike me cilësi të lartë. Ata theksojnë qepjet cilësore të qëndisjes, duke bërë që çdo pjesë të jetë e qëndrueshme. Qëndisja është e qepur në kapuç për të krijuar pjesë unike dhe të spikatura. Instagram.

11.Veshje nga Soufside Royalty

 

SoufsideRoyalty

 

Krijuar nga amerikani Javaris Wright, SSR (Soufside Royalty) bashkon artin dhe veshjet e rrugës në një stil Avant Garde, duke shprehur thelbin e vetëdijes Hyjnore. Në veprat e tij, Javaris eksperimenton me imazhe jokonvencionale, ndërkohë që i qëndron besnik anës artistike. Instagramit.

12.Veshje T.E.I.N

 

T.E.I.N

 

Një forcë rebele në skenën e veshjeve të rrugës nëntokësore, T.E.I.N mishëron artin e veshjes të mbushur me një estetikë të papërpunuar, të frymëzuar nga punk, që sfidon konvencionet dhe përqafon thelbin e artit të rrugës dhe kulturës metropolitane të ‘hollës’. Daniele Barletta dhe Lorenzo Delli Colli ripërcaktojnë normat e modës përmes modeleve të tyre inovative, të karakterizuara nga pikat e jashtme të ndërlikuara dhe kunjat që bëjnë deklarata. I lindur nga rrugët dhe i ushqyer nga krijimtaria, T.E.I.N ka gdhendur rrugën e vet, duke tërhequr vëmendjen e muzikantëve të zakonshëm dhe të famshëm që rezonojnë me etikën e tyre të patrembur. Për më shumë vizitoni faqen e tyre të instagramit.

13. Kostume me porosi nga Bobillier Bespoke

 

BobillierBespoke

 

Andres Bobillier ju fton të zbuloni eksperiencën luksoze të porositur: kulmi i artit sartorial të shtëpisë në Montreal. Rrobaqepësi mjeshtër i shtëpisë dhe ndër më të talentuarit e brezit të tij, Andres Bobillier mishëron në mënyrë të përsosur njeriun e veshur mirë: modern dhe elegant, karizmatik dhe me shpirt. Instagramit.

gqmagazine.co.uk

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0