Cili vend në botë do të rimbursojë udhëtimet e vizitorëve? - Business Magazine Albania

Cili vend në botë do të rimbursojë udhëtimet e vizitorëve?

Friuli Venezia Giulia, në verilindjen e largët të Italisë, do të rimbursojë udhëtimet e vizitorëve. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme për t’ju bërë të shkoni, rajoni do t’ju japë gjithashtu një kartë që ju mundëson hyrje falas në muze dhe transport publik falas.
I vetmi kusht është se duhet të qëndroni të paktën dy netë. Por kjo nuk është një sakrificë e madhe në këtë rajon, ku do të gjeni qytete të lashta, male, milje e kilometra vend verërash dhe disa nga plazhet më të mira të Italisë.
Lexo: Disa gabime të zakonshme që bëjnë udhëheqësit kur u japin detyra vartësve të tyre!

Deri më 31 maj 2023, PromoTurismoFVG, bordi turistik vendas, do të rimbursojë tarifat e trenave vendase të udhëtarëve që mbërrijnë në qytetet Trieste dhe Udine dhe në vendpushimet bregdetare të Grado dhe Lignano Sabbiadore, në një përpjekje për të promovuar udhëtim të qëndrueshëm.
cnn

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0