Çfarë kanë urdhëruar drejtuesit e Microsoft, Google dhe Twitter

Çfarë kanë urdhëruar drejtuesit e Microsoft, Google dhe Twitter


Ndërsa kompanitë fillojnë të përgatiten për të shtuar kushte, sepse shpërthimi i koronavirusit mund të bëhet më i përhapur, disa kompani të mëdha të teknologjisë kanë filluar t’u tregojnë punonjësve se duhet të punojnë nga shtëpia.

Twitter, Google, Microsoft, Facebook dhe Amazon u kanë dhënë të gjithë punonjësve të tyre udhëzime, për të punuar në distancë, për momentin nëse ata mund ta bëjnë këtë.

Lexo: Coronavirus, mbyllen institucionet arsimore, tubime, konferencat e aktivitetet deri me 3 prill

Për shembull, Twitter ka kërkuar nga të gjithë 5000 punonjësit e tij që të punojnë nga shtëpia dhe e ka bërë atë të detyrueshëm për punonjësit në Hong Kong, Korenë e Jugut dhe Japoni. Ndërsa zyra e kompanisë në San Francisko do të qëndrojë e hapur për punonjësit që mendojnë se duhet të qëndrojnë për punë, kompania ka anuluar të gjitha udhëtimet e biznesit dhe mbështetur nga SXSW.

Selia e Amazon është në Seattle, një zonë që ka patur disa vdekje nga virusi, dhe kompania njoftoi se një punëtor atje rezultoi pozitiv. Amazon aktualisht po njofton të tjerët që mund të kenë pasur kontakte me atë punonjës dhe u ka kërkuar punonjësve të tij në Seattle, që të punojnë nga shtëpia.

Këta nuk janë kompanitë e vetme, që dërgojnë anëtarët e ekipit në shtëpi, për të ardhmen e parashikueshme. Microsoft po inkurajon punonjësit e tij në Seattle dhe San Francisco që të punojnë nga shtëpia, përveç atyre që punojnë në Korenë e Jugut dhe Singapor. Google ka ndaluar të gjithë udhëtimet ndërkombëtare dhe ka rekomanduar që punonjësit e saj në zonën e Seattle të punojnë nga distanca.

Lëvizjet që po bëhen nuk ndikojnë vetëm në mënyrën e funksionimit të punonjësve në ato kompani, ajo gjithashtu prek punonjësit e mundshëm. Për shembull, Facebook ka filluar të zhvillojë intervista përmes videokonferencave. Kompania gjithashtu ka kërkuar nga punonjësit që vijnë në zyrë që të mos sjellin mysafirë, një veprim ky që e ka vendosur edhe Google.

Vendimi nëse inkurajon ekipin tuaj të punojë nga shtëpia mund të jetë një sfidë. Nëse nuk keni sisteme për të mbështetur punën e tyre dhe për t’i mbajtur të gjithë të angazhuar, papritur duke punuar nga distanca mund të krijojë një numër problemesh. Në të njëjtën kohë, mbajtja e ekipit tuaj të shëndetshëm dhe produktiv duhet të jetë përparësi për të gjithë punonjësitë, veçanërisht pëgjegjësisë që ju keni për njerëzit që punojnë për ju, një fuqi punëtore e sëmurë nuk është produktive.

Microsoft dhe Google, po përgatisin Ekipe dhe Hangouts, si një mundësi për të komunikuar falas muajt e ardhshëm.

Lexo: Kosova anulon fluturimet me Italinë Veriore

Në realitet, shumica e bizneseve të vogla nuk kanë plane për t’iu përgjigjur shqetësimeve të shëndetit publik, por tani është koha të fillojmë të konsideroni se si kompania juaj mund të përgjigjet nëse ndodh një shpërthim më i përhapur. Ky plan duhet t’i përfshijë të dyja, kur ka kuptim që punonjësit të punojnë në distancë, si dhe ato mjete që ju nevojiten për ta mbajtur ekipin tuaj të lidhur.

Është plotësisht e mundur që kompanitë të mos shohin një numër të madh të rasteve të COVID-19, por të shpresosh se ky është rasti nuk është një plan. Kjo është puna juaj si drejtues, të bëni një plan tani, që të jeni gati kur të keni nevojë për të. Kompania juaj, ekipi juaj dhe klientët tuaj meritojnë shumë.

Burimi: INC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0