Stafi i Wizz Air në Tiranë ju fton në eventin e hapur për rekrutime! - Business Magazine Albania

Stafi i Wizz Air në Tiranë ju fton në eventin e hapur për rekrutime!

Wizz Air- TIRANA po kërkon të punësojë staf për bazën e tyre në Tiranë. Paraqituni në adresën e mëposhtme për të marrë pjesë: MAK Albania Hotel Sheshi Italia 2 , Tiranë 1019, Albania. Të gjithë eventet do të zhvillohen në MAK ALBANIA HOTEL. 

Orari fillimit: 09:00 AM

Datat:

14/01/2022

20/01/2022

31/01/2022

Wizz Air-Tirana po kërkon njerëz me gjallëri dhe plot energji që dëshirojnë të bëhen pjesë e ekipit në rolin e Stjuardesë/Ekip Kabine!

Ky event është një rekrutim i hapur dhe nuk keni nevojë për një ftesë për të marrë pjesë.

Çfarë mund të prisni nga ky event? 

– Një prezantim i shkurtër personal

– Improvizim në role për situata të ndryshme 

– Improvizim në ekip

– Prezantim i kompanisë

– Intervistë 

Kur duhet të paraqiteni? 

Prezantimi fillon në orën 9 të mëngjesit, lutemi të arrini në kohën e duhur!

Çfarë duhet të merrni me vete? 

Një CV të përditësuar në anglisht. 

Sa kohë zgjat eventi? 

Ju lutemi të përgatiteni pasi eventi mund të zgjasë deri vonë pasdite.

Si është jeta e një anëtari të ekipit të Wizz? 

– Krjimi i një shërbimi të shkëlqyer ndaj klientit dhe krijimi i një atmosfere miqësore në fluturime

– Menaxhimi i shitjeve në fluturim dhe menaxhimi i parave

– Kryerja e duhur të detyrave që lidhen me sigurinë e avionit dhe të pasagjerëve, duke mbajtur qëndrueshmërinë me standarte etike të lartë. 

-Mirëpret pasagjerët me një buzëqeshje dhe ndihmon ata gjatë fluturimit

-Ardhja  në kohë në punë, të pushuar mirë dhe të rregulluar në paraqitje në mënyrë që të menaxhojë këto detyra në nivel të lartë. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0