Businessmag.al, vjen me një platformë të re, më praktike për ju

5 vite përvojë në prodhim artikujsh, intervistash dhe ndjekje eventesh na kanë ndihmuar të përmirësohemi në përmbajtje dhe në formë. Ditëlindjen tonë të pestë zgjodhën ta celebrojmë me një websitë të rifreksuar, në mënyrë që materialet tekst dhe video të gjenden më lehtësisht nga ana juaj.

Një mirëstrukturim i website ju sjell që në krye rubrikat që ne kemi shumë për zemër ti ndjekim dhe janë pjesë e misionit tonë, si ajo që flet për atë që ndodh ndodh me botën e startupeve, eventet që ndodhin, revistat e Businessmag dhe librat, të cilat mund t’i blini apo shkarkoni.

Kur keni hapur website-n e Businessmag ju do të mund të gjeni lehtësisht të gjitha njoftimet për trajnim, thirrjet për aplikime, apo punësim. Platforma është e pasur, por më praktike, ndërkohë që puna e zhvilluesve tanë dhe dizajnerëve e bëjnë atë më tërheqëse dhe lehtësisht të aksesueshme.

Lexo: Businessmag, 5 vite rrugëtim me ju

Platforma e parë digjitale kushtuar sipërmarrjes ka një audiencë aktive në rritje. Sot numërojmë mbi 150 mijë vizitorë në muaj në website. Një pjesë e rëndësishme e BusinessMagazine janë top artikujt më të lexuar të javës. Ato mbërrijnë në rreth 20 mijë kontakte tonat çdo javë, ndërsa në mediat sociale numërojmë mbi 10 mijë connections në LinkedIn, mbi 9000 followers në Instagram dhe mbi 750 subscribers në You Tube.

Vijoni të informoheni me ne dhe të rritemi së bashku.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale