Bleu një Lamborghini për 500,000 dollarë, nuk e gëzoi as edhe një ditë


Shembulli i fundit vjen nga Australia, ku ndodhi një aksident i vogël automobilistik, në të cilin makina dhe portofoli i pronarit pësuan shumë dëme.

Bëhet fjalë për një aksident, ku pronari i një Lamborghini Diablo ra në një hendek dhe e përplasi makinën e tij.

Lexoni: “Lamborghini” Made in Kosova i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani

Madje, pronari i cili pagoi gjysëm milion dollarë australianë, një aksident të tillë e bëri pikërisht në udhëtimin e parë.

Si shoferi ashtu edhe pasagjeri thuhet se i kanë shpëtuar përplasjes së dhunshme pa lëndime serioze. Lamborghini, megjithatë, nuk ia doli.

Lexoni: Lamborghini do të krijojë makinën e parë hibride, Sian

Megjithëse në raportin origjinal thuhej se makina vlente mbi 500,000 dollarë, vlera aktuale e modelit të veçantë Lamborghini Diablo arrin shumën midis 150,000 deri 250,000 $. Ekzistojnë vetëm 1.900 modele Lamborghini Diablos në botë.

Mos harroni, kjo është një makinë e privuar nga elektronika e ndërgjegjshme për sigurinë, një makinë në të cilën mund ta shtypni gazin lirshëm.

TheDrive

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale