Bleu një Lamborghini për 500,000 dollarë, nuk e gëzoi as edhe një ditë

Bleu një Lamborghini për 500,000 dollarë, nuk e gëzoi as edhe një ditë


Shembulli i fundit vjen nga Australia, ku ndodhi një aksident i vogël automobilistik, në të cilin makina dhe portofoli i pronarit pësuan shumë dëme.

Bëhet fjalë për një aksident, ku pronari i një Lamborghini Diablo ra në një hendek dhe e përplasi makinën e tij.

Lexoni: “Lamborghini” Made in Kosova i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani

Madje, pronari i cili pagoi gjysëm milion dollarë australianë, një aksident të tillë e bëri pikërisht në udhëtimin e parë.

Si shoferi ashtu edhe pasagjeri thuhet se i kanë shpëtuar përplasjes së dhunshme pa lëndime serioze. Lamborghini, megjithatë, nuk ia doli.

Lexoni: Lamborghini do të krijojë makinën e parë hibride, Sian

Megjithëse në raportin origjinal thuhej se makina vlente mbi 500,000 dollarë, vlera aktuale e modelit të veçantë Lamborghini Diablo arrin shumën midis 150,000 deri 250,000 $. Ekzistojnë vetëm 1.900 modele Lamborghini Diablos në botë.

Mos harroni, kjo është një makinë e privuar nga elektronika e ndërgjegjshme për sigurinë, një makinë në të cilën mund ta shtypni gazin lirshëm.

TheDrive

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0