“Lamborghini” Made in Kosova i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 12/10/2016

“Lamborghini” Made in Kosova i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani

Share
nga Fiorela Jaupi
Tet 12, 2016
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Djaloshi nga Gjilani, i cili krijoi automobilin e tij, është inspiruar nga marka e njohur e veturave Lamborghini.

Driton Selmani ka punuar për këtë veture përgjatë dimrit të kaluar dhe në fund kjo është arritja e tij.

Deri më tani sipas tij janë shpenzuar afërsisht 30 mijë euro.

Ai është inspiruar nga Lamborghini Reventon, duke ju afruar shumë origjinalit dhe premton se do të bëjë përparime të mëtetjeshme.

Motorri dhe pjesa e jashtme është e llojit Mitsubishi 3.0.

Burimi: klankosova.tv