Bashkëpunim midis Mistral Air dhe Blu Panorama - shtohen fluturimet drejt Italisë - Business Magazine Albania

Bashkëpunim midis Mistral Air dhe Blu Panorama – shtohen fluturimet drejt Italisë


Qytete si Ankona, Peruxhia apo Bari që nuk kanë një frekuencë të shpeshtë fluturimesh nga Tirana, tashmë do të jenë më të aksesueshme, falë një marrëveshje mes kompanisë ajrore italiane Mistral Air dhe Blu Panoramës.

“Bashkëpunimi me ‘Blue Panorama’-n ka si synim të rrisë frekuencën e fluturimeve nga disa vende më pak të njohura në Itali që janë fluturime ditore nga Bari me një frekuencë prej 5 fluturimesh në javë, ashtu edhe nga Ankona, nga Peskara me 5 fluturime në javë dhe nga Peruxhia me një frekuencë prej 1 fluturimi në javë. Bashkëpunimi do vazhdojë edhe gjatë stinës së dimrit, jo vetëm në verë”, shprehet Marko Camilleri, Mistral Air.

“Për sa i takon tarifave që ne do të ofrojmë në treg, sigurisht që ato nuk do të jenë të një niveli “low cost”, por sigurisht që nuk do të jenë as të një niveli spekulativ, do të ketë çmime dhe tarifa shumë të arsyeshme”, thotë PierGaetano Paolillo, Mistral Air.

Fluturimet e reja nisin nga data 1 Korrik. Biletat mund të blihen në faqen zyrtare të “Mistral Air” apo “call center” në shqip-italisht dhe anglisht si dhe nga faqja zyrtare e “Blue Panorama”-s, përmes agjencive të udhëtimit dhe partnerit GSA.

Burimi: Top Channel

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0