Apple zbulon aplikacionet më të mira për vitin 2018

Apple zbulon aplikacionet më të mira për vitin 2018


Pas Google, Apple ka zbuluar aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018, dhe YouTube vlerësohet me vendin e parë duke mundur kështu Facebook, Instagram dhe Snapchat.

Lexoni: Aplikacionet më të mira Android për vitin 2018

Këto janë 20 aplikacionet më të mira falas për vitin 2018, sipas Apple:

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. Messenger
 5. Facebook
 6. Bitmoji
 7. Netflix
 8. Google Maps
 9. Gmail
 10. Spotify Music
 11. Amazon
 12. Uber
 13. WhatsApp Messenger
 14. Pandora
 15. Wish
 16. TikTok
 17. Cash App
 18. Google Photos
 19. Google Chrome
 20. Twitter

Aplikacionet për fotografi mbeten ato më të preferuarat.

Edhe pse nuk ka shumë surpriza në listë, është e dukshme që YouTube tani ka dalë mbi Instagram dhe Snapchat. Nuk është një aplikacion i ri , por YouTube gjithnjë e më shumë po bëhet konkurenca më e madhe e mediave sociale. YouTube është aplikacioni më i përdorur mes adoleshentëve.

Gjithashtu, vitin e kaluar Apple zbuloi lojërat më të mira falas. Po njësoj dhe këtë vit, Apple rendit për ju 20 lojërat më të shkarkura për vitin 2018:

1. Fortnite
2. Helix Jump
3. Rise Up
4. PUBG MOBILE
5. Hole.io
6. Love Balls
7. Snake VS Block
8. Rules of Survival
9. ROBLOX
10. Dune!
11. Subway Surfers
12. Episode
13. Word Link
14. Toon Blast
15. Color Road!
16. HQ Trivia
17. Twisty Road!
18. 8 Ball Pool™
19. Kick the Buddy
20. Sniper 3D Assassin: Gun Games

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0