Apple zbulon aplikacionet më të mira për vitin 2018

Apple zbulon aplikacionet më të mira për vitin 2018


Pas Google, Apple ka zbuluar aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018, dhe YouTube vlerësohet me vendin e parë duke mundur kështu Facebook, Instagram dhe Snapchat.

Lexoni: Aplikacionet më të mira Android për vitin 2018

Këto janë 20 aplikacionet më të mira falas për vitin 2018, sipas Apple:

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. Messenger
 5. Facebook
 6. Bitmoji
 7. Netflix
 8. Google Maps
 9. Gmail
 10. Spotify Music
 11. Amazon
 12. Uber
 13. WhatsApp Messenger
 14. Pandora
 15. Wish
 16. TikTok
 17. Cash App
 18. Google Photos
 19. Google Chrome
 20. Twitter

Aplikacionet për fotografi mbeten ato më të preferuarat.

Edhe pse nuk ka shumë surpriza në listë, është e dukshme që YouTube tani ka dalë mbi Instagram dhe Snapchat. Nuk është një aplikacion i ri , por YouTube gjithnjë e më shumë po bëhet konkurenca më e madhe e mediave sociale. YouTube është aplikacioni më i përdorur mes adoleshentëve.

Gjithashtu, vitin e kaluar Apple zbuloi lojërat më të mira falas. Po njësoj dhe këtë vit, Apple rendit për ju 20 lojërat më të shkarkura për vitin 2018:

1. Fortnite
2. Helix Jump
3. Rise Up
4. PUBG MOBILE
5. Hole.io
6. Love Balls
7. Snake VS Block
8. Rules of Survival
9. ROBLOX
10. Dune!
11. Subway Surfers
12. Episode
13. Word Link
14. Toon Blast
15. Color Road!
16. HQ Trivia
17. Twisty Road!
18. 8 Ball Pool™
19. Kick the Buddy
20. Sniper 3D Assassin: Gun Games

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0