Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11


Apple ka prezantuar zyrtarisht iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max, në Kaliforni.

Cilësitë që ju bashkangjiten produkteve të iPhone janë kamera e re, procesorët më të shpejtë, ekrani i përmirësuar me një xham më të fortë dhe bateri që zgjat akoma më shumë.  

Lexoni: Apple i mashtroi të gjithë duke aluduar që iPhone i ri kushton 300 dollarë më pak se iPhone i vitit të kaluar – nuk është e vërtetë

iPhone 11 vjen me një ekran 6.1 inch, me xham më të fortë dhe i pajisur me një kamera të dyfishtë në pjesën e pasme, duke ofruar cilësi më të lartë. iPhone 11 sjell një modalitet të ri Night Mode për të konkuruar me Samsung dhe Google, i cili mundëson imazhe më të mira në dritë të ulët.

Siç ndodh zakonisht me një gjeneratë të re të iPhone, iPhone 11 mundësohet nga një procesor i ri, procesori A13 Bionic.

Lexoni: 10 rregulla suksesi nga punonjësit e Apple

Gjithashtu janë prezantuar edhe pajisjet iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Iphone Pro do të vijë në dy madhësi, me ekran 5.8 inch dhe 6.5 inch. Teknologjia e re e aplikuar në ekranin e iPhone 11, ofron ngjyra më të mira si dhe efikasitet në jetëgjatësinë e baterisë. Risia më e madhe e iPhone janë padyshim kamerat. Në pjesën e pasme, është vendosur brenda një kuadrati një sistem i trefishtë kamerash. Këto kamera 12 mp punojnë së bashku njëkohësisht duke ofruar cilësi më të lartë.

Çmimi për iPhone 11 fillon nga 699 dollarë, për iPhone 11 Pro fillon nga 999 dollarë dhe për iPhone 11 Pro Max 1,099 dollarë. Të gjitha modelet do të fillojnë me transportin në 20 Shtator 2019.

/TechCrunch

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale