WhatsApp po ofron veçorinë “Message Yourself” - Business Magazine Albania

WhatsApp po ofron veçorinë “Message Yourself”

WhatsApp po ofron veçorinë “Message Yourself”

WhatsApp po ofron veçorinë “Message Yourself” për përdoruesit në mbarë botën.

Aplikacioni tani do t’ju lejojë t’i dërgoni tekst vetes, për të ruajtur mesazhet dhe dokumentat dhe do të jetë më lehtë.

Sipas një raporti nga TechCrunch, aplikacioni i mesazheve në pronësi të Meta-s ka filluar ta publikoje veçorinë.

Funksioni “Message Yourself” do të jetë i ngjashëm me dërgimin e një teksti te një përdorues tjetër, përveç që mesazhi do të mbetet në një bisedë të veçantë në telefonin tuaj.

Pasi të dalë funksioni, përdoruesit do të shohin një bisedë të veçantë me emrin e tyre të ndjekur nga (You).

WhatsApp thotë se veçoria Message Yourself tani është duke u publikuar dhe duhet të arrijë shumicën e përdoruesve të Android dhe iOS në javët e ardhshme, sipas raportit. Përdoruesit mund të shkarkojnë versionin më të fundit të aplikacionit në Android dhe iOS për të përdorur veçorinë.

afaqs

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0