WhatsApp arrin dy miliardë përdorues në të gjithë botën

WhatsApp arrin dy miliardë përdorues në të gjithë botën


WhatsApp arriti më shumë sesa 2 miliardë përdorues në të gjithë botën. Prindërit mund t’u dhurojnë dashuri fëmijëve të tyre, pak rëndësi ka vendi ku ndodhen. Kolegët mund të bashkëpunojnë dhe bizneset mund të rriten lehtësisht duke u lidhur me klientët e tyre.

Bisedat private, të cilat kanë qenë të mundura vetëm duke u takuar ballë për ballë, tashmë mund të kryhen edhe në distanca të largëta përmes bisedave të shkruara dhe atyre video. Ka kaq shumë momente të mrekullueshme dhe të veçanta që njerëzit ndajnë me njëri-tjetrin në WhatsApp. Ne jemi të përulur dhe të nderuar që arritëm këtë moment historik.

Lexo këtu: WhatsApp pay, Mark Zuckerberg planifikon ta lançojë së shpejti globalisht

Përfaqësuesit e kompanisë thonë se, “ne e dimë që sa më shumë mundësojmë komunikim aq më shumë na duhet ta mbrojmë atë. Ndërkohë që zhvillojmë gjithnjë e më shumë jetën tonë online, mbrojtja e bisedave tona është më e rëndësishme se kurrë”.

Kjo është arsyeja pse mesazhet që dërgohen në WhatsApp sigurohen përmes “end-to-end encryption” që në fillim të bisedës. “Kjo lloj sigurie shërben si çelës i pathyeshëm dixhital që e mban informacionin e dërguar në WhatsApp të sigurt, duke ju mbrojtur nga hakerat dhe kriminelët. Mesazhet ruhen vetëm në celularin tuaj dhe askush përveç jush nuk mund mund t’i lexojë mesazhet apo t’i dëgjojë telefonatat, madje as stafi i WhatsApp. Bisedat tuaja private mbeten mes jush dhe personit që flisni”, thonë përfaqësuesit zyrtarë të kompanisë.

Siguria e bisedave është një nevojë në jetën moderne. Ne nuk bëjmë kompromis për sigurinë sepse ajo do e bënte jetën e njerëzve më pak të sigurt. Për më shumë mbrojtje të të dhënave, kompania punojn me ekspertë të sigurisë, përdor teknologji të nivelit të lartë për të ndaluar shpërdorimin si dhe ofrojmë mënyra dhe kontrolle për raportimin e çështjeve të caktura, pa cënuar privatësinë.

WhatsApp-i filloi me qëllimin për të ofruar një shërbim të thjeshtë, të besueshëm dhe privat për përdoruesit.

Whatsup Blog

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0