WhatsApp arrin dy miliardë përdorues në të gjithë botën

WhatsApp arrin dy miliardë përdorues në të gjithë botën


WhatsApp arriti më shumë sesa 2 miliardë përdorues në të gjithë botën. Prindërit mund t’u dhurojnë dashuri fëmijëve të tyre, pak rëndësi ka vendi ku ndodhen. Kolegët mund të bashkëpunojnë dhe bizneset mund të rriten lehtësisht duke u lidhur me klientët e tyre.

Bisedat private, të cilat kanë qenë të mundura vetëm duke u takuar ballë për ballë, tashmë mund të kryhen edhe në distanca të largëta përmes bisedave të shkruara dhe atyre video. Ka kaq shumë momente të mrekullueshme dhe të veçanta që njerëzit ndajnë me njëri-tjetrin në WhatsApp. Ne jemi të përulur dhe të nderuar që arritëm këtë moment historik.

Lexo këtu: WhatsApp pay, Mark Zuckerberg planifikon ta lançojë së shpejti globalisht

Përfaqësuesit e kompanisë thonë se, “ne e dimë që sa më shumë mundësojmë komunikim aq më shumë na duhet ta mbrojmë atë. Ndërkohë që zhvillojmë gjithnjë e më shumë jetën tonë online, mbrojtja e bisedave tona është më e rëndësishme se kurrë”.

Kjo është arsyeja pse mesazhet që dërgohen në WhatsApp sigurohen përmes “end-to-end encryption” që në fillim të bisedës. “Kjo lloj sigurie shërben si çelës i pathyeshëm dixhital që e mban informacionin e dërguar në WhatsApp të sigurt, duke ju mbrojtur nga hakerat dhe kriminelët. Mesazhet ruhen vetëm në celularin tuaj dhe askush përveç jush nuk mund mund t’i lexojë mesazhet apo t’i dëgjojë telefonatat, madje as stafi i WhatsApp. Bisedat tuaja private mbeten mes jush dhe personit që flisni”, thonë përfaqësuesit zyrtarë të kompanisë.

Siguria e bisedave është një nevojë në jetën moderne. Ne nuk bëjmë kompromis për sigurinë sepse ajo do e bënte jetën e njerëzve më pak të sigurt. Për më shumë mbrojtje të të dhënave, kompania punojn me ekspertë të sigurisë, përdor teknologji të nivelit të lartë për të ndaluar shpërdorimin si dhe ofrojmë mënyra dhe kontrolle për raportimin e çështjeve të caktura, pa cënuar privatësinë.

WhatsApp-i filloi me qëllimin për të ofruar një shërbim të thjeshtë, të besueshëm dhe privat për përdoruesit.

Whatsup Blog

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0