Webhelp hap zyrat në Shqipëri! - Business Magazine Albania

Webhelp hap zyrat në Shqipëri!

Webhelp, një lider ndërkombëtar për marrëdhëniet me klientët dhe shërbimet për bizneset, hapi zyrtarisht dyert në Tiranë, në vazhdën e zgjerimit strategjik. Webhelp u hap zyrtarisht në Tiranë në 26 prill dhe do të ofrojë mbështetje të plotë në kujdesin ndaj klientit për një markë të njohur ndërkombëtare në fushën e bukurisë. 

-“Jemi shumë krenar të hapim zyrat tona në Tiranë dhe të fuqizojmë aftësitë tona për të mbështetur bizneset”,- u shpreh Andrea Coli, drejtues i përgjithshëm i Webhelp Italy, “Jemi shumë entuziastë për zgjerimin e ekipit tonë në Shqipëri dhe për të ofruar shërbime për partnerët tanë të rinj dhe ata ekzistues ndërsa do të kontribuojmë në ekonominë vendase duke ofruar mundësi zhvillimi për karrierën. Mezi po presim të fillojmë bashkëpunimin me partnerin tonë të ri dhe jemi të lumtur që do të punojmë me një lider në industrinë e bukurisë në të gjithë botën.”

Lexo: Wetransfer mbështet kauzën e lumit Vjosa

Webhelp është duke rekrutuar të rinj pasionantë për të plotësuar fillimisht 200 vende pune, me synimin për të patur 500 pjestarë në ekipin e vet deri në vitin 2022. Zyrat në Shqipëri do të ofrojnë shërbime të kujdesit ndaj klientit dhe shërbime të menaxhimit të përmbajtjes për klientë ndërkombëtarë kryesisht në italisht, gjermanisht, anglisht, spanjisht dhe frëngjisht, me mundësinë për të ofruar edhe shërbime në shqip dhe në greqisht për partnerë lokalë. Çelja në Shqipëri shënon hapin më të fundit për zgjerimin e rrjetit të Webhelp duke shfrytëzuar pikat e forta të shumë vendeve për t’i shërbyer më mirë klientëve vendas dhe ndërkombëtarë në Evropë. Zyra në Tiranë menaxhohet nga ekipi i Webhelp në Milano, që mbulon Italinë dhe Çekinë. 

Webhelp do të shfrytëzojë 20 vitet e përvojës, ekspertizës dinamike dhe mënyrës globale të të punuarit për të kontribuar në zhvillimin ekonomik të Tiranës dhe suksesin e shërbimeve të kujdesit ndaj klientit në Shqipëri. Me vizionin për ta bërë biznesin më njerëzor dhe me kulturën e një kompanie unike dhe solide, bazuar në një komunitet prej 75 mijë pjestarësh të pasionuar që kanë ndryshuar rregullat e lojës, Webhelp ia del të lërë gjithmonë mbresa duke i ndihmuar klientët e vet në një mënyrë që përçon vlera të vërteta. 

Webhelp e bën biznesin më njerëzor për markat më të famshme në botë

Jetojmë në epokën e komunikimit të shpejtë dhe inteligjencës artificiale. Sot, përvojat njerëzore kanë akoma më shumë rëndësi për t’i bërë bizneset të mbërrijnë në zemrat dhe mendjet e klientëve. Webhelp punon me përkushtim që t’i bëjë bizneset më njerëzore. Përmes kësaj, Webhelp e bën përvojën e klientit më të larmishme dhe krijon zgjidhje biznesi që përcjellin vlera për markat më të famshme në botë. Webhelp është partner përmes një sërë shërbimesh të cilat përfshijnë kujdesin ndaj klientit, apo social media. Qindra marka në të gjithë botën i besojnë Webhelp për shkak të njerëzve që punojnë aty, kulturës përmes së cilës punojnë dhe ideve dhe teknologjisë që shfrytëzojnë. Webhelp ka besim se inteligjenca emocionale krijon një impakt afatgjatë dhe aftësia për t’i dhënë një prekje njerëzore teknologjisë së duhur është ajo që bën diferencën e vërtetë për klientët e tij. 

Lexo: Investo tek fëmija këtë verë. Summer School në Kallz

Duke zgjedhur Webhelp, ata kanë akses në pasionin dhe përvojën e më shumë se 75,000 njerëzve pasionantë, game-changers, nga më shumë se 150 vende në mbi 50 vende. Secili sjell inteligjencën, ndjeshmërinë dhe përvojën e tij çdo ditë. Webhelp investon tek njerëzit dhe mjedisin ku ata punojnë, sepse ata e dinë që kur njerëzit janë të lumtur, kjo ka një ndikim të fuqishëm tek ata, klientët e tyre dhe në biznesin e partnerëve të tyre. Webhelp beson se një biznes më njerëzor çon në një përvojë më të mirë të klientit. Webhelp është udhëheqësi evropian në industrinë e tyre, me të ardhura prej më shumë se 1,6 miliardë euro në vitin 2020 dhe synon të arrijë këto nivele edhe globalisht. Webhelp aktualisht është në pronësi të menaxhimit të saj dhe të GBL, një lider global i investimeve, që nga Nëntori 2019.

Për më shumë informacion vizitoni https://webhelp.com/your-region/albania

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0