Twitter pezullon llogarinë ElonJet që gjurmon lëvizjet e aeroplanit privat të Elon Musk - Business Magazine Albania

Twitter pezullon llogarinë ElonJet që gjurmon lëvizjet e aeroplanit privat të Elon Musk

ElonJet, llogaria që gjurmon lëvizjet e aeroplanit privat të Elon Musk, është pezulluar nga Twitteri.

Musk në nëntor  deklaroi se llogaria ishte një “rrezik i drejtpërdrejtë i sigurisë personale”, por se ai nuk do ta ndalonte atë si pjesë e “angazhimit të tij për lirinë e fjalës”.Mbetet e paqartë se çfarë ka ndryshuar në muajin që nga ai postim në Twitter. Postimet nga @ElonJet publikohen gjithashtu në Instagram dhe Facebook dhe asnjëra nuk tregon llogarinë duke bërë diçka të pazakontë në ditët e fundit.

Postimet e fundit të llogarisë ishin dje, duke treguar se avioni i Musk zbarkoi në Los Angeles pas një fluturimi 48-minutësh. Ndalimi vjen më pak se një javë pasi krijuesi i llogarisë Jack Sweeney pretendoi se gjurmuesi i aeroplanëve po kufizohej në heshtje nga Twitteri.Bing

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0