Twitter dhe Facebook bllokojnë përkohësisht llogaritë e Donald Trump - Business Magazine Albania

Twitter dhe Facebook bllokojnë përkohësisht llogaritë e Donald Trump

llogaritë e Donald Trump

Donald Trump është pezulluar nga mediat sociale Twitter dhe Facebook pasi ka u bërë Twitt mbështetësve të tij, të cilët sulmuan Capitol building.

Në një mesazh në social media, ai u thotë protestuesve “ Ju dua” para se t’u thotë atyre të shkojnë në shtëpi. Ai ka përsëritur gjithashtu se votat janë vjedhur.

Sipas Twitter, ai nevojitet të heqë tre Twitt që kanë shkelur rëndë integritetin e politikave sociale. Kompania ka bërë të ditur se llogaria e presidentit do të rrijë e mbyllur nëse këto postime nuk hiqen.

Ndërsa u theksua gjithashtu se “shkelje të tjera të rregullave të Twitter në të ardhmen, do të sjellin pezullimin e përhershëm të llogarisë @realDonaldTrump”.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0