Twitter dhe Facebook bllokojnë përkohësisht llogaritë e Donald Trump

llogaritë e Donald Trump

Donald Trump është pezulluar nga mediat sociale Twitter dhe Facebook pasi ka u bërë Twitt mbështetësve të tij, të cilët sulmuan Capitol building.

Në një mesazh në social media, ai u thotë protestuesve “ Ju dua” para se t’u thotë atyre të shkojnë në shtëpi. Ai ka përsëritur gjithashtu se votat janë vjedhur.

Sipas Twitter, ai nevojitet të heqë tre Twitt që kanë shkelur rëndë integritetin e politikave sociale. Kompania ka bërë të ditur se llogaria e presidentit do të rrijë e mbyllur nëse këto postime nuk hiqen.

Ndërsa u theksua gjithashtu se “shkelje të tjera të rregullave të Twitter në të ardhmen, do të sjellin pezullimin e përhershëm të llogarisë @realDonaldTrump”.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale