Trump i vendos Bezos një pseudonim të ri ndërsa tallet me divorcin e tij - Business Magazine Albania

Trump i vendos Bezos një pseudonim të ri ndërsa tallet me divorcin e tij


Presidenti i SHBA Donald Trump është tallur me CEOn e Amazon, Jeff Bezos në lidhje me divorcin e tij në një postim në Twitter.

Në një stuhi postimesh në mbrëmjen e së Dielës, Trump dukej se po argëtohej me divorcin e afërt të Jeff Bezos nga gruaja e tij, MacKenzie. Presidenti i vendosi Bezos një pseudonim, duke e quajtur atë “Jeff Bozo”.

Trump ka qenë prej kohësh kritik ndaj Bezos, i cili bleu The Washington Post, një gazetë që presidenti ka sulmuar gjatë raportimit mbi administrimin e tij në vitin 2013.

Lexoni: A do të jetë Jeff Bezos njeriu më i pasur në botë edhe pas divorcit?

The Washington Post botoi një artikull duke zbuluar se Trump kishte fshehur takimet e tij me presidentin rus Vladimir Putin, duke fshehur detaje edhe nga zyrtarë të lartë. Trump foli në Fox News më pas për të kundërshtuar artikullin, duke thënë: “Unë nuk jam duke mbajtur asgjë të fshehtë dhe nuk më intereson se çfarë shkruhet.”

Presidenti gjithashtu ka një histori armiqësie ndaj Amazon, që Bezos drejton si CEO. Faqja e lajmeve Axios raportoi në Mars se Trump ishte “i fiksuar” në falimentimin e Amazon.

Në postim, Trump shfaqet duke lavdëruar National Enquirer, një tabloid thashethemesh që publikoi detajet e marrëdhënies së Bezos.

Postimi i Trump në Twitter:

Më vjen shumë keq të dëgjoj që lajmi rreth Jeff Bozo është raportuar nga një konkurrent, raportimi i të cilit, është shumë më i saktë se sa raportimi në gazetën e tij lobiste, The Amazon Washington Post. Shpresoj që gazeta së shpejti do të jetë në duar më të mira dhe më të përgjegjshme!

burimi: BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0