Trajnim: Strategjia e Marketingut Online - Business Magazine Albania

Trajnim: Strategjia e Marketingut Online


Si prezantohen klientët tuaj me produktet tuaja në telefonat e tyre celular? Çfarë mësojnë konsumatorët në lidhje me shërbimin tuaj duke shfletuar Facebook-un? Çfarë mund të bëjë organizata juaj për të rritur përvojën e klientëve tuaj online? Ky kurs ofron njohuri në epokën dixhitale.

Pjesëmarrësit do të mësojnë të kuptojnë “udhëtimin” e klientëve të tyre dhe si të ndërtojnë një strategji efektive në internet për organizatën e tyre. Gjithashtu pjesëmarrësit do të shqyrtojnë se si janë tendencat në Shqipëri dhe në botë dhe ndikimin e këtyre tendencave tek konsumatorët, procesi i blerjes dhe roli i fushatave me email, Facebook ads dhe search engine optimization (SEO). E prezantuar nga një konsulent aktual i marketingut dixhital në Shqipëri, ky kurs do të jetë shumë interaktiv dhe angazhues.

Objektivat e trajnimit: Ky kurs është i dizajnuar për të pajisur pjesëmarrësit me njohuri dhe mjete praktike që do të përdoren për të arritur përfitimet e mëposhtme:

  1. Të rritin besimin në zhvillimin e marketingut strategjik në internet
  2. Të kuptuarit e rolit të marketingut online në udhëtimin e konsumatorëve
  3. Aplikimi i analizave për të rritur efektivitetin e fushatave të email
  4. Rritja e angazhimit të konsumatorëve me mjete të tilla si Facebook
  5. Të ndihmosh klientët të lëvizin nga vetëdija për produktet në blerje

Audienca: Profesionistë të marketingut & PR në çdo nivel.

Data e fillimit të kursit: 1 Mars

Ora: 16:00 – 20:00

Vendi: Lincoln Center 2, Blloku, Tiranë

Çmimi: 50 Euro për pjesëmarrës

Gjuha: Shqip

Trajner: Elvis Plaku

Elvis Plaku është një konsulent i Marketingut Dixhital & Komunikimit me përvojë në korporata, organizata dhe biznese private. Ai ka shërbyer si trajner i mediave të reja dhe marketer kryesor për biznese dhe organizata të ndryshme. Në punën e tij konsultuese, Z. Plaku ka transformuar përvojën e konsumatorit për organizatat dhe ka ndihmuar në rritjen e numrave të tilla si norma e konvertimit për shitje me pakicë dhe numri i konsumatorëve.

Burimi: lincolnalbania.org

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0