Trajnim – Si të Rritni Shitjet?


Bëhuni pjesë e trajnimit “Si të Rritni Shitjet?” që organizohet nga EJ BUSINESS CONSULTING 30 Korrik 2018, në ora 16.00 – 20.00, në ambjentet e Tirana Business University.

Profesionistët e shitjes janë sot në Shqipëri dhe në botë ndoshta njerëzit më të kërkuar nga kompanitë dhe më të paguarit prej tyre.

Nëse dëshironi vërtetë të jeni një prej tyre, që kompanitë e mëdha të luftojnë për t’u patur në ekipin e vet, apo nëse jeni sipërmarrës që doni të rrisni shitjet e produkteve apo shërbimeve tuaja, ju duhet ta plotësoni më parë veten me njohuritë dhe aftësitë më bashkëkohore për të shitur dhe zhvilluar brandin tuaj personal si profesionist i shitjes.

Nurmi i pjesëmarrësve është i limituar. Pagesa për të marrë pjesë në trajnim është 5000 lekë.

Për të konfirmuar pjesëmarrjen apo për t’u informuar lidhur me trajnimin kontaktoni në:

Nr tel: +355 67 20 32 205
Email: [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale