Trajnim për email marketing - Business Magazine Albania

Trajnim për email marketing


Përshëndetje miq,

Nëse dëshironi t’i shikoni 5 video leksione mbi përdorimin e MailChimp për marketing me email, atëherë ju ftojmë të ndiqni këto dy hapa:

1. Regjistrohuni me adresën tuaj të email;
2. Shpërndajeni me miqtë linkun tuaj unik (që do t’ju shfaqet sapo të regjistroheni);

Kurs praktik, i përbërë nga 5 video leksione rreth 20 minuta secila, do t’ju ndihmojë të filloni të përdorni MailChimp për të bërë marketing me email për biznesin, organizatën apo nismën tuaj.

Aktualisht, shumë biznese në Shqipëri dhe jashtë vijojnë të investojnë para dhe kohë për të ndërtuar dhe mbajtur audienca fansash në Facebook apo platforma të ngjashme sociale, por ato harrojnë që në fund të ditës fansat e tyre ngelen peng i platformave si Facebook dhe madje tani i’u duhet të paguajnë për t’i arritur ata!

Pra, marketingu me email, ndryshe nga marketingu me mediat sociale, vijon të mbetet ndër kanalet më efikase dhe me kthimin më të madh në investim (ROI) për ato biznese apo organizata që duan të bëjnë marketing online.
Ky trajnim ofrohet FALAS për të gjithë ata që zgjedhin të regjistrohen me email dhe ta shpërndajnë ftesën e tyre me miqtë dhe të njohurit e tyre.

Pra, e vetmja “kosto” që ju të mësoni si të përdorni MailChimp është dëshira për ta ndarë atë me miqtë tuaj nëpërmjet email-it apo mediave sociale si Facebook, Twitter, Google Plus apo LinkedIn.

Në lidhje me 5 video leksionet

MailChimp është aktualisht ndër platformat apo shërbimet më të njohura për ofrimin e marketingut me email, ndaj edhe e kemi zgjedhur si shembull për video leksionet e këtij trajnimi mbi Marketingun me Email.

5 video leksionet mbi MailChimp janë të ndara që t’ju ndihmojë të ndërtoni infrastrukturën e nevojshme për të filluar ta përdorni marketingun me email për nevojat e biznesit/organizatës tuaj me MailChimp, si një nga platformat më të njohura aktualisht.

Për më shumë informacione mund të vizitoni faqen: http://emailmarketing.sfidabiznesi.com/

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0