Trajnim: Mjeshtëria e shitjes drejt suksesit


Organizohet trajnimi dy ditor rreth mjeshtërisë së shitjes drejt suksesit, i cili do të mbahet më 21 dhe 22 Korrik në sallën e konferencave Orion në Prishtinë, nga ora 10 deri në 16.

Qëllimi i këtij trajnimi është të ketë qëndrim pozitiv mendor, të fitojë aftësi të reja në shitje, të përmirësojë njohuritë me anë të motivimit për të kuptuar shitjet si vlerë të shtuar edhe për të bërë plane, për të vënë qëllime, për menaxhimin e kohës, për komunikim dhe për të ndërtuar marrëdhënie me klientët.

Temat që do të shtjellohen gjatë trajnimit janë:
• Qëndrim pozitiv mendor
• Njohja e markës nga punëtorët (Brand Advocacy)
• Motivimi i shitësve
• Prezenca dhe marketingu në internet
• Promocioni dhe mbrojtja e rrjetit social personal
• Takimi me klientë
• Prezentimi juaj
• Menaxhimi i kohës
• Puno më shumë sesa paguhesh nëse dëshiron të arrish diçka në jetë
• Qëllimet – Vendosja e qëllimeve personale dhe profesionale
• Planifikimi dhe përgatitja
• Procesi i shitjes
• Zbulimi i nevojave të klientëve
• 3 bazat e suksesit
• Përshtypja e parë – Dukja, Veshja
• Komunikimi – Sjellja me klientë
• Çmimi i produktit
• Gjuha e trupit
• Referenca
Mënyra e përdorimit të fjalëve
• Follow up
Kujdesi ndaj klientit
• Puna në grup – Aktivitetet me grup
• Elevator Pitch – Activities B2B Meetings
• Lojë shpërblyese për pjesëmarrësit
• Leadership Model D.C. and J.W.
• Festa e të diplomuarve

shitjesKy trajnim është dedikuar posaçërisht për: stafin e menaxhimit të shitjes, shitësit, agjentët, si dhe për të gjithë personat të cilët janë të interesuar dhe të gatshëm të hyjnë në sektorin e shitjeve.

Është shumë e rëndësishme për të gjitha kompanitë që merren me shitjen e shërbimeve, produkteve, prodhim dhe distribuim. Trajnimi do të mbahet nga eksperti i shitjes Denis Gafuri me një eksperiencë prej mbi 25 vjet në shitje dhe bërjen e biznesit me kompani të suksesshme lokale. Për më tepër informacione vizitoni www.denisgafuri.com. Gjatë trajnimit do të organizohet shumëllojshmëri workshop-esh.

Pas pjesëmarrjes në këtë trajnim, pjesëmarrësit do të jenë në gjendje të organizojnë shitjet profesionale me një qasje të re, të kuptojnë kërkesat e klientëve të tyre dhe me qasje të re në komunikim drejt klientëve. Ju si pronar ose drejtor biznesi do të keni arsyetim për të kërkuar angazhim të mëtejshëm nga stafi juaj i shitjeve dhe rezultatet do të jenë të dukshme.

Pritet që pjesëmarrësit të marrin shënime e të jenë proaktivë dhe secili pjesëmarrës do të pajiset me materiale shtesë që do t’i udhëheqin më tej drejt rezultateve më të mira në shitje.

Çmimi për trajnim nga: 125 euro në 89 euro.

(Në çmim janë përfshirë materiali i trajnimit, kafe dhe në fund certifikata)

Për Rezervime:
Tel: 049 276 109

E-mail: [email protected]

burimi: Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale