Parlament Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Karriera

Integriteti dhe dinjiteti nuk shiten. Fjalimi frymëzues i Arben Malajt pak para shkarkimit të tij si Anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të BSH

Business Pulse

Këtë javë pritet heqja e tarifave roaming Shqipëri-Kosovë

Lajme

Ndryshon Buxheti 2018. Ministria e Financave: miratohet bonus për pensionistët

Lajme

Facebook përballet me një gjobë marramendëse për skandalin me Cambridge Analytica

Lajme

Guvernatori Sejko në Parlament:  rritja e ekonomisë, kërkohet konkurencë e zgjerim i tregjeve financiare

Lajme

Rikthehen sfidat për Call Center. Italia miraton ligjin e dytë frenues

Lajme

Amnistia për bizneset, ja kush e përfiton dhe kushtet

Slideshow

A është gjumi çelësi i suksesit? Ja çfarë mendojnë njerëzit më të famshëm në historinë e njerëzimit

Lajme

Bizneset, anëtarësim me detyrim në Dhomën Amerikane të Tregtisë

Lajme

Fondi i Pensioneve merr 1/3 e buxhetit