Parlamenti zvicerian voton për njohjen e Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë - Business Magazine Albania

Parlamenti zvicerian voton për njohjen e Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë

Të gjithë shqiptarët që punojnë dhe kontribuojnë në Zvicër, do t’u njihen vitet e punës për efekt pensioni. Kryeministri Edi Rama, bëri të ditur se parlamenti zviceran miratoi me 129 vota pro, marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë, e cila u firmos në Tiranë më 18 shkurt të këtij viti.

“Faleminderit Qeverisë Zvicerane, parlamentarëve zviceranë dhe padiskutim ekipeve teknike të përbashkëta, të cilat punuan pa u lodhur për këtë marrëveshje të shumëpritur për shqiptarët që punojnë e kontribuojnë në Zvicrën mike”,- shkruan Rama.

Kreu i qeverisë me këtë rast informon se edhe Italia është drejt vendimarrjes për njohjen e Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë.

“Kryeministrja Giorgia Meloni më premtoi pardje në Tiranë, se shumë shpejt do të votohet në parlamentin italian edhe marrëveshja e shumëpritur me Italinë”- shkruan Rama në rrjetin e tij social Facebook.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0