Bill Gates Archives » Page 2 of 15 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Pasuria e Bill Gates kap vlerën e 100 miliardë dollarëve

Zhvillim personal

7 Fotografi që vërtetojnë se suksesi fillon prej zeros

Sipërmarrje

Warren Buffett dhe Bill Gates tregojnë se cili është libri më i mirë i biznesit

Strategy

Kongresmenia amerikane dhe Bill Gates bien dakord: Robotët janë ide shumë e mirë për aq kohë sa do të paguajnë taksa

Strategy

Bill Gates më i lumtur tani që është 63 vjeç sesa kur ishte 25 vjeç. Ja cilat janë 4 arsyet

Business Pulse

10 zbulimet teknologjike të vitit 2019, sipas Bill Gates

Strategy

Këshilla për punësimin nga Bill Gates, Steve Jobs dhe Warren Buffett

Zhvillim Personal

Çfarë është lidershipi?

Strategy

Këto 5 aftësi janë çelësi për rritjen në karrierë, sipas LinkedIn

Personazhe

Bill Gates: “9 fakte interesante që na bënë të reflektonim”

Evente

Një hap drejt Suksesit!

Dhjetor 14, 2019
09:00 - 17:00