“Startup with Google”, website më i ri që u vjen në ndihmë startup-eve tuaj


Si pjesë e komunitetit Startup Grind, edhe ti je pjesë e rrjetit global të “Google për Sipërmarrësit” (Google for Entrereneurs) dhe ne dëshirojmë që ti të jesh ndër të parët që dëgjon rreth “Startup with Google”.

Ne kemi dëgjuar nga sipërmarrës të panumërt që këshillat e mira dhe burimet e besuara janë vendimtare për suksesin, por vështirë për t’u gjetur. Me lançimin e startup.google.com, ne duam ta bëjmë këtë pak më të thjeshtë.

Startup with Google” është faqja e parë e këtij lloji për të sjellë së bashku mjetet, praktikat më të mira dhe komunitete për startup-et nga i gjithë rrjeti i Google, të gjitha në një vend. Nëse jeni duke filluar apo gati për t’u zhvilluar, qëllimi ynë është që t’ju ndihmojmë të rrisni startup-in tuaj.

Bëni progres sot, me ndihmën e site-it më të ri “Startup with Google”.

Startup with Google” tashmë ka shumë burime të dobishme për t’ju ndihmuar të ndërtoni një produkt të madh, të udhëhiqni ekipin tuaj, të grumbulloni fonde dhe të përballoni çfarëdo gjëje tjetër që mund të jetë në listën tuaj të detyrave sot. Ne do të vazhdojmë të shtojmë materiale në site në muajt në vijim, prandaj sigurohuni që të kontrolloni përsëri faqen në mënyrë që të përdorni një ndihmë të vogël për të bërë diçka për startup-in tuaj.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale