Si e kalon kohën e lirë Elon Musk?

Si e kalon kohën e lirë Elon Musk?


Nuk e besoni? Lexoni çfarë ka thënë vet Elon Musk.

CEO i Tesla dhe SpaceX u rendit në vendin e tetë këtë vit në listën: CEO-t Më të Vlerësuar për Vitin 2017′ nga Glassdoor.

Tani vjen pjesa më e bukur. Në një intervistë për Glassdoor, Musk ndau disa detaje interesante nga puna dhe jeta e tij personale.

Lexoni: 8 gjërat që nuk i dini për Elon Musk

“Kur nuk rezervon udhëtime në Mars, si e kalon kohën e lirë Elon Musk?” i drejtohet prezantuesi.

“Bëhem pjesë e festivalit Burning Man, luaj video lojëra me fëmijët e mi, shoh filma, argëtohem me miqtë dhe me raste bëj ndonjë parti të çmendur,” u përgjigj Musk.

Dhe ja për çfarë e ka fjalën me “parti të çmendur”:

elon-musk-ceo-tete-mire-ne-bote-tregon-sesi-e-kalon-kohen-e-lire-businessmag

Pjesa tjetër e listës me 100 sipërmarrës, përfshinte 26 CEO në fushën e teknologjisë. Musk renditet i teti me SpaceX, e cila në fakt është një kompani ajrore.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0