Sekretet e marketingut dixhital që do t'ju ndihmojnë të rrisni biznesin tuaj

Sekretet e marketingut dixhital që do t’ju ndihmojnë të rrisni biznesin tuaj


Marketingu ka ndryshuar shumë që nga fillimet e tij. Tani ai lidhet me konkurrencën dhe gjetjen e mënyrave më të mira për të arritur audiencën e dëshiruar në një treg të mbipopulluar.

Mund të jetë e vështirë të depërtosh në territorin aktual të marketingut dixhital, por ju mund të mësoni ato që ju nevojiten për tu bërë marketer të suksesshëm me paketën Full-Stack Marketer. Çfarë përfshin kjo?

Kurse për Marketingun Dixhital

Paketa online e Menaxhimit të Marketingut Dixhital do t’ju mësojë sekretet e marketingut dixhital në mënyrë që të përvetësoni strategjitë e provuara, të shmangni gabimet e kushtueshme dhe të bëheni interpretuesi më i mirë në kompaninë tuaj.

Megjithatë më e dobishme se një kurs online do të ishte një trajnim apo një konferencë me folës ekspertë të komunikimeve dixhitale nga shumë vende të botës dhe rajonit.

Prezatime të shkurtra nga copywriting te mediat sociale, te marketingu me email në optimizimin e SEO-s te reklamat Pay Per Click, ku do të mësoni se si të krijoni një përvojë ideale për konsumatorët që nxit rritjen, të ardhurat, shitjet dhe një prani pozitive në web, kjo do të ishte zgjidhja e duhur për ju.

Dhe për fatin tuaj të mirë kjo konferencë së shpejti do të zhvillohet edhe në Tiranë në datën 12 tetor. Kliko për të mësuar më shumë rreth AllWeb.

Lexoni: ALLWEB – BOTA E MARKETINGUT DIXHITAL

Kurse Google Analytics & AdWords

Pavarsisht asaj që jeni duke bërë në hapësirën dixhitale, përvetësimi i Google Analytics dhe AdWords do të jetë një vlerë e shtuar për karrierën tuaj. Kurset Google Analytics & AdWords do t’ju mësojnë si të përdorni Google Analytics për të parë sjelljet tipike të përdoruesëve dhe të analizoni këto të dhëna për të marrë vendimet e duhura për biznesin tuaj.

Ju gjithashtu do të mësoni si të përdorni Google AdWords për të krijuar fushata që rrisin trafikun, rrisin shitjet dhe ndërtojnë biznesin tuaj online. Për këtë mund t’ju shërbej gjithashtu trajnimi 3 ditor për Google Analytics & AdWords:

Lexoni: Çfarë duhet të dini për Google AdWords dhe Google Analytics?

Kursi i Popullaritetit falë Marketingut

Nëse doni të siguroheni që startupi juaj nuk do të dështoj, ju duhet të njiheni “43 Strategjitë e Shpejta dhe të Lira të Marketingut”. Ky kurs përfshin një përmbledhje prej 60 faqesh të këtij libri, në mënyrë që ju të mund të studioni themeluesit e disa kompanive të mëdha dhe të mësoni se si të aplikoni mësimet e tyre në kompaninë tuaj.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0