Samsung Electronics merr me shumë se 120 çmime për Risinë në Dizajn dhe Teknologji në Consumer Electronic Show 2017 - Business Magazine Albania

Samsung Electronics merr me shumë se 120 çmime për Risinë në Dizajn dhe Teknologji në Consumer Electronic Show 2017


Fitorja në 2017 përshin 34 Çmime Inovacioni në CES dhe më shumë se 80 tituj kryesorë të CES

Tiranë – 9 Janar, 2017 – Samsung Electronics njoftoi se ka fituar më shumë se 120 çmime në Consumer Electronics Show (CES) 2017 dhe vazhdon të marrë vlerësime në kategori që përfshijnë argëtimin në shtëpi, pajisjet shtëpiake dhe kategoritë mobile. Samsung nderohet në CES bashkë me novatorët e gjeneratës së ardhshme të teknologjisë, të cilët i japin formë të ardhmes së jetës së përditshme.

Në eventin CES 2017, Samsung fiton bindshëm 34 çmime inovacioni, duke përfshirë edhe çmimin “Inovatori më i mirë në kategorinë e shfaqjes së videove”. Samsung gjithashtu u nderua me çmime nga një numër i madh i mediave dhe industrisë, përzgjedhur nga organizatat e pranishme në këtë event nga më shumë se 3880 ekspozues.

“CES feston 50 vjetorin e saj dhe është e mahnitshme të shohësh se sa larg kemi arritur si industri. Viti i kaluar do të mbahet mend për një grup zhvillimesh unike në dizajnin e produktit dhe në inxhinieri,” tha Gregory Lee, president dhe CEO i Samsung Electronics në Amerikën e Veriut. “Ne jemi të nderuar që marrim mirënjohje vit pas viti nga CTA dhe industria për produktet tona të reja dhe zhvillimet tona dhe mbetemi të angazhuar për ofrimin e produkteve që janë projektuar të punojnë në mënyrën se si ju jetoni.”

Produktet Samsung që janë shpallur fituese për vitin 2017 përfshijnë:

TV QLED i ri line-up ka marrë më shumë se 20 çmime, duke përfshirë katër Çmime Inovacioni CES, Çmimin “Reviewed.com’s Editor’s Choice”, Çmimin “Ubergizmo’s Best of CES” dhe Çmimin si “Guruja më e mirë HD i CES”.

“TV Lifestyle Samsung”, i cili është projektuar për t’u dukur si një foto e shfaqur në mur, ka marrë çmimin e “Inovacionit më të mirë nga CTA” si dhe çmimin “Popular Mechanic’s Editor’s Choice”.

–  FlexWash dhe FlexDry i Samsung u nderuan me dy Çmime Inovacioni të CES dhe me çmime nga mediat, duke përfshirë çmimin “Techlicious Best” i CES, çmimin “Reviewed.com’s Editor’s Choice”, çmimin “The Verge’s Best of CES” dhe çmimin “TWICE Picks”.

Chromebook Plus dhe Pro i Samsung fitoi nga Trendet më të mira dixhitale në çmimet CES, çmimin “Wired’s Best of CES”, çmimet “BGR’s Best Laptops of CES”, çmimet “LAPTOP / Tom’s Guide Best of CES, Gear Patrol’s Best Products” nga çmimet CSE dhe “9to5Google’s Best” e zgjedhur nga CES.

Për më shumë informacion mbi Samsung në CES 2017, ju lutem vizitoni: www.news.samsung.com

Rreth Samsung Electronics America, Inc.
Me seli në Ridgefield Park, N.J., Samsung Electronics America, Inc. (VSM), është një lider i njohur inovativ në elektronikën e konsumit, pajisjeve mobile dhe zgjidhjeve sipërmarrëse. Një degë në pronësi të Samsung Electronics Co, Ltd, VSM po shkon përtej kufijve të teknologjisë së sotme dhe u siguron konsumatorëve dhe organizatave një portofol të produkteve inovatore në pajisje, internet, informatikë të lëvizshme, telefona inteligjentë, realitet virtual, infrastrukturë pa tela dhe pa veshje, duke ofruar përmbajtje dhe shërbim lidhur me pagesat celulare, videot VR 360 gradë, mbështetje ndaj klientëve dhe shumë më tepër. Samsung është lider në telefonat inteligjentë dhe HDTVs dhe një nga markat në rritje për pajisjet shtëpiake në SHBA. Për të zbuluar më shumë rreth Samsung, ju lutem vizitoni www.samsung.com. Për lajmet më të fundit të Samsung, ju lutem vizitoni news.samsung.com/us dhe na ndiqni në @SamsungNewsUS.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd
Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0