Rrugëtimi i Arben Malajt, takim në zoom me 21 Korrik - Business Magazine Albania

Rrugëtimi i Arben Malajt, takim në zoom me 21 Korrik

Rrugëtimi i Arben Malajt

Politikan i mirë nuk është ai që tund dafinat e fitoreve, por ai që ringrihet nga hiri i humbjeve. A e keni pyetur veten se çfarë do t’ju bënte një figurë të qëndrueshme edhe nëse do të futeshit në politikë? Sa mund të vlejë profesioni për suksesin në jetë? Sa rëndësi ka familja apo edhe mendimet që ne ushqejmë.

Jeta është e bukur sepse ka gjithnjë sfida. Arben Malaj tregon se nuk duhet të mërziteni kur një derë mbyllet, sepse një portë është hapur. A jeni kuriozë të dini se si mund të ketë qenë fëmijëria e një Ministri Financash? Apo të kuptoni se mes sfidash të shumta një politikan nuk e humbet entuziazmin? Arben Malaj, një figurë që kolorin e sfidave e ka të plotë, tregon rrugëtimin e tij.

Është një rrugëtim që frymëzon dhe jep shpresë, një rrugëtim që ju nxit për tolerancë në raport me të tjerët, por edhe një qëndrim të fortë tek parimet tuaja.

Malaj ka 34 vite përvojë profesionale, 27 vite përvojë në fushën akademike dhe 16 vite në shërbim publik si deputet dhe 3 herë ministër.

Nesë je sipërmarrës, student, ekspert në karrierë, apo thjesht kërkon më shumë nga vetja, na ndiqni në webinarin që Albana Muçaj do të zhvillojë në zoom me Arben Malajn me 21 Korrik ora 19.00.

Të gjithë të interesuarit për të marrë pjesë, mund të na bashkohen duke klikuar këtu.

Rrugëtimi, Takim me Arben Malajn 21 korrik ora 07:00 PM

Meeting ID: 790 8612 5048
Passcode: X6K7hf

Ju mirëpresim!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0