Rrugëtimi i Arben Malajt, takim në zoom me 21 Korrik

Rrugëtimi i Arben Malajt

Politikan i mirë nuk është ai që tund dafinat e fitoreve, por ai që ringrihet nga hiri i humbjeve. A e keni pyetur veten se çfarë do t’ju bënte një figurë të qëndrueshme edhe nëse do të futeshit në politikë? Sa mund të vlejë profesioni për suksesin në jetë? Sa rëndësi ka familja apo edhe mendimet që ne ushqejmë.

Jeta është e bukur sepse ka gjithnjë sfida. Arben Malaj tregon se nuk duhet të mërziteni kur një derë mbyllet, sepse një portë është hapur. A jeni kuriozë të dini se si mund të ketë qenë fëmijëria e një Ministri Financash? Apo të kuptoni se mes sfidash të shumta një politikan nuk e humbet entuziazmin? Arben Malaj, një figurë që kolorin e sfidave e ka të plotë, tregon rrugëtimin e tij.

Është një rrugëtim që frymëzon dhe jep shpresë, një rrugëtim që ju nxit për tolerancë në raport me të tjerët, por edhe një qëndrim të fortë tek parimet tuaja.

Malaj ka 34 vite përvojë profesionale, 27 vite përvojë në fushën akademike dhe 16 vite në shërbim publik si deputet dhe 3 herë ministër.

Nesë je sipërmarrës, student, ekspert në karrierë, apo thjesht kërkon më shumë nga vetja, na ndiqni në webinarin që Albana Muçaj do të zhvillojë në zoom me Arben Malajn me 21 Korrik ora 19.00.

Të gjithë të interesuarit për të marrë pjesë, mund të na bashkohen duke klikuar këtu.

Rrugëtimi, Takim me Arben Malajn 21 korrik ora 07:00 PM

Meeting ID: 790 8612 5048
Passcode: X6K7hf

Ju mirëpresim!

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale