Rriten shqetësimet e sigurisë mbi Tesla! Kompania do t’i lejojë shoferët të luajnë videolojëra teksa lëvizin me makinë - Business Magazine Albania

Rriten shqetësimet e sigurisë mbi Tesla! Kompania do t’i lejojë shoferët të luajnë videolojëra teksa lëvizin me makinë

videolojëra

Tesla ka përditësuar softuerin e saj duke lejuar pronarët e automjeteve të luajnë videolojëra në ekranin qendror të makinës teksa janë në lëvizje, duke ngritur shqetësime rreth sigurisë dhe shpërqëndrimit të shoferit. Më parë, videolojërat mund të luheshin vetëm kur automjeti ishte i parkuar.

Sipas The New York Times, një përditësim i softuerit që doli verën e kaluar jepte mundësinë për të luajtur disa lojëra, pavarësisht nëse makina ishte në lëvizje ose jo, duke ngritur shqetësime serioze për sigurinë në makinë.

Lexoni: Tesla prezanton Cyberquad tërësisht elektrik 1,900 dollarë për fëmijë

The Verge konfirmoi në një Tesla Model 3 se Sky Force Reloaded, Solitaire dhe The Battle of Polytopia mund të luhen në ekranin qendror me prekje ndërsa automjeti është në lëvizje.

Një njoftim i kërkon lojtarit të konfirmojë se nuk është ai shoferi i makinës përpara se të nisë lojën, por ky mesazh vështirë se është një pengesë. Një shofer mund të klikojë lehtësisht “Unë jam një pasagjer” dhe të luajë një lojë komplekse aksioni si Sky Force teksa është në lëvizje.

/theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0