Tesla prezanton Cyberquad tërësisht elektrik 1,900 dollarë për fëmijë - Business Magazine Albania

Tesla prezanton Cyberquad tërësisht elektrik 1,900 dollarë për fëmijë

Cyberquad

Tesla ka lançuar në heshtje një ATV me katër rrota prej 1900 dollarësh për fëmijë. Cyberquad for Kids është i disponueshëm për t’u porositur tani nga faqja e internetit e Tesla dhe do të fillojë shpërndarjet pas 2-4 javë. Njoftimi surprizë vjen më shumë se dy vjet pasi Tesla njoftoi një ATV të përmasave të plota Cyberquad për të komplimentuar Cybertruck-in e saj futurist.

Ky Cybersquad i ri është projektuar për fëmijët 8 vjeç e lart, dhe ata që kanë prindër që mund të përballojnë t’u blejnë atyre një ATV 1,900 dollarë. Ai përfshin një kornizë çeliku, sedilje me jastëk. Ka edhe shirita drite LED për të kompletuar estetikën kiberpunk. Ky ATV tërësisht elektrik ka një shpejtësi maksimale prej 10 mph dhe bateria do të funksionojë deri në 15 milje distancë.

Ekzistojnë tre cilësime të shpejtësisë: 5 mph, 10 mph dhe 5 mph në të kundërt. Tesla thotë se do të duhen deri në 5 orë për t’u karikuar plotësisht dhe diapazoni i baterisë mund të ndikohet nga pesha e përdoruesit, terreni dhe konfigurimi i shpejtësisë. Cyberquad for Kids do të dërgohet vetëm në SHBA tani, dhe Tesla nuk garanton që ATV do të arrijë përpara festave.

Lexoni: Krijoni katalogë me WhatsApp Business dhe shisni më shumë këto festa

/theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0