Rikthehet në datat 2-3 Nëntor, “Rruga drejt suksesit” nga Vasil Naçi


Vjen në datat 2 dhe 3 Nëntor event-trajnimi më mbresëlënës i vitit nga Vasil Naçi, “Rruga drejt suksesit”.

Vasili do të ndajë me pjesëmarrësit eksperiencën, përvojat dhe mësimet e 27 viteve biznes, si themelues dhe CEO i Agna Group. Gjithashtu ai do të sjellë edhe njohuritë më të përditësuara që ka marrë nga trajnerët me famë botërore si Tony Robbins, Les Brown, Brian Tracy, Jack Canfield, etj.

Lexoni: Vasil Naçi, mentori që mblodhi dhe frymëzoi 2000 njerëz me “Rruga drejt Suksesit”

Investo disa orë nga koha jote për të përfituar nga eventi më unik që zhvillohet në rajon në fushën e suksesit dhe zhvillimit personal.

Pasioni, energjia, vlera dhe frymëzimi që do të përjetosh gjatë atyre orëve, ka për të qenë mbreslënës dhe frymëzues për ditë të tëra në vijim.

Çfarë është “Rruga drejt suksesit”?

“Rruga drejt suksesit” është një program i përvitshëm trajnimi edicioni i parë i të cilës u zhvillua në vitin 2016, si pjesë e përgjegjësisë sociale dhe kontributit për komunitetin të Agna Group dhe institucionit të saj të brendshëm edukues Agna Leadership Academy.

I ideuar si event trajnimi përjetues, ky program u krijua pas kërkesave të shumta nga individë dhe pjesëtarë të komuniteteve pranë biznesit dhe sipërmarrjeve lokale, për të përfituar nga njohuritë, modelet dhe praktikat e suksesshme të krijuara dhe trajtuara gjatë aktivitetit të Agna Leadership Academy.

Kjo e fundit, në bashkëpunim me agjensi të ndryshme të specializuara në zhvillim eventesh masive krijuan këtë traditë të përvitshme, në të cilën kanë marrë pjesë më shumë se 4500 pjesëmarrës.

Edhe pse ndjekin rrugë të ndryshme, të gjithë e duan suksesin. Sipërmarrësit kërkojnë mënyra të reja për të rritur biznesin. Punonjësit kërkojnë të rrisin të ardhurat ndërkohë që konkurrenca shtohet. Studentët kristalizojnë ëndrrat për jetën, ndërsa ndjekin mundësitë e punësimit që të paguajnë shkollimin. Prindërit e rinj kërkojnë balancën mes përkujdesjes për fëmijët dhe dëshirës për progres në karrierë.

Lexoni: Rikthehet “Rruga drejt Suksesit”

Në këtë kontekst, suksesi asnjëherë nuk është i rastësishëm apo i lehtë. Rritja e njohurive dhe zbatimi rigoroz i tyre, do të sjellë ndryshime të mëdha në arritje dhe të ardhura. E kështu, suksesi në jetën personale dhe në biznes arrihet nëse kultivon bindjet progresive, motivimin e vazhdueshëm, harmoninë me veten, familjen dhe organizatën, si dhe siguron mjetet e sistemet e duhura për progres të vazhdueshëm.

Tashmë ju mund të blini biletën për të ndjekur “Rruga drejt suksesit” me 50% ulje. Klikoni këtu për të mësuar më shumë dhe për të zgjedhur llojin e biletës që dëshironi të blini.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale