Respektoni më të vjetrit: Është mirë për biznesin tuaj - Business Magazine Albania

Respektoni më të vjetrit: Është mirë për biznesin tuaj


“Unë e rrethoj veten me njerëz të viteve ’60 dhe ’70. Këta janë mentorët e mi dhe unë dua të eci në atë që ata kanë mësuar. Është ndoshta një nga gjërat e mia më të preferuara për të bërë. . . Kur jeni 15, 16 ose 17 jeni të pamposhtur. Në 20-at tuaja ju ende ndiheni në këtë mënyrë. Tani po mësoj gjërat nuk janë gjithmonë aq të thjeshta.

Lexoni: Cilësitë që diferencojnë njerëzit shumë të respektuar

Është e ngjashme me respektin dhe admirimin që keni për prindërit kur rriteni. Të gjithë duhet t’u besojmë prindërve tanë më herët në jetën tonë. Është një ndryshim i thellë dhe perspektiva juaj ndryshon aq shumë, kur ju keni një fëmijë. Unë nuk mund të numëroj numrin e herëve që kam dalë me ngadalë nga dhoma e vajzës sime në mënyrë që të mos e zgjoja atë.

Dhe rri në errësirë pasi nuk mund të jem produktive në një telefon apo tablet, sepse vajza ime do të shohë dritën. Dhe e kuptoj pse nëna ime e bëri këtë për tre fëmijët e saj dhe ajo punonte me kohë të plotë. Përfundimisht duhet të kisha besuar më herët tek ajo. Të gjithë duhet t’i besojmë më parë prindërve tanë.”

— Alexa Von Tobel, themeluese, LearnVest

burimi: INC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0