Pse Tom Hanks refuzoi një udhëtim në hapësirë ​​me Jeff Bezos?! - Business Magazine Albania

Pse Tom Hanks refuzoi një udhëtim në hapësirë ​​me Jeff Bezos?!

udhëtim në hapësirë

Tom Hanks refuzoi mundësinë e tij për të shkuar në hapësirë. Aktori 65-vjeçar u shfaq në episodin e së mërkurës së Jimmy Kimmel Live dhe zbuloi se, përpara se Jeff Bezos të ftonte William Shatner të udhëtonte në hapësirë, themeluesi i Amazon dhe Blue Origin i dha atij mundësinë.

“Me kusht që të paguaj,” tha Hanks për udhëtimin e tij të mundshëm në hapësirë. “Kjo kushton rreth 28 milionë dollarë ose diçka e tillë. Nuk jam keq, Jimmy. Po bëj goxha mirë, por nuk do paguaj 28 milionë dollarë.”

Lexoni: Shqipëria në bashkëpunim me SpaceX do lëshojë satelitë në orbitë. Kostot mbeten sekret

Aktori vazhdoi duke këmbëngulur që ai, Kimmel dhe audienca e studios “mund të simulonin përvojën e shkuarjes në hapësirë ​​tani”.

“Fluturim 12 minuta. OK. Të gjithë mund ta bëjmë në vendet tona këtu. Thjesht përkuluni prapa kështu,” udhëzoi ai. “Ju e bëni këtë për katër minuta.”

“Nuk kam nevojë të shpenzoj 28 milionë dollarë për ta bërë këtë”, arsyetoi ai duke qeshur nga publiku.

Ndërsa Hanks u largua nga udhëtimi në hapësirë, Shatner nuk e bëri. Aktori i Star Trek u bë personi më i vjetër që bëri udhëtimin në hapësirë ​​kur udhëtoi me anijen e Bezos, New Shepard NS-18.

Pas udhëtimit të tij, Shatner tha se përvoja ishte “e papërshkrueshme”, duke shtuar se thjesht “nuk ka fjalë për ta përshkruar”.

Hanks mund të mos ketë udhëtuar në hapësirë, por ai është më i zënë se kurrë në karrierën e tij. Aktori aktualisht është duke promovuar filmin e tij të ri, Finch, i cili e kishte premierën në Apple TV+ të premten, më 5 nëntor.

/msn

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0