Pse iPhone-t e rinj do të jenë të kuq? - Business Magazine Albania

Pse iPhone-t e rinj do të jenë të kuq?


Apple ka lançuar një seri të produkteve, përfshirë iPadin e lirë, iPhone SE më të madh dhe disa iPhone 7 dhe 7 Plus me ngjyra të ndryshme.

iPhone 7 dhe 7 Plus me ngjyrë të kuqe do të dalë në shitje më 24 mars dhe do të kushtojë mbi 700 euro.

iPhone i kuq i bashkohet produkteve me po të njëjtën ngjyrë siç janë: iPod, kufjet dhe ora inteligjente Apple Watch.

pse-iphone-t-e-rinj-te-jene-te-kuq-businessmagApple më në fund po sjell iPhone të kuq një dekadë pas prodhimit të kësaj kategorie të veçantë. Ngjyra e kuqe e paisjeve shërben gjithashtu për të promovuar dhe për të mbledhur fonde për nismën RED si përpjekje për të luftuar HIV dhe AIDS.

AIDS dhe virusi HIV, mbeten sëmundjet më të këqija në planet. 35 milionë njerëz kanë humbur jetën dhe 37 milionë janë të infektuar.

 

iPhone 7 and 7 Plus RED do të kenë një memorie përkatësisht 128 GB dhe 256 GB (iPhone 7, $749 dhe $849; iPhone 7 Plus, $869 dhe $969). Logo e Apple do të mbetet në ngjyrë argjendi ndërsa pjesa e jashtme do të jetë e kuqe.

 

 

 

pse-iphone-t-e-rinj-te-jene-te-kuq-businessmag

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0