Telegram po eksperimenton me veçori të reja - Business Magazine Albania

Telegram po eksperimenton me veçori të reja

Telegram po eksperimenton me veçori të reja

Telegram po eksperimenton me disa veçori të reja, si pjesë e përmirësimeve të tij në janar, duke përfshirë mesazhet video dhe audio “view-once”, aftësinë për të ndërprerë regjistrimin gjatë dërgimit të një video ose një mesazhi audio dhe kontrolle të reja për kohën e leximit.

Aplikacioni prezantoi fotot dhe videot “view-once” në një bisedë në shtator 2023. Tani, kompania po e shtrin këtë veçori në mesazhet zanore dhe video. Përdoruesit mund të klikojnë ikonën e mikrofonit për të filluar regjistrimin dhe më pas të tërhiqen për të klikuar në ikonën “view-once” për të lejuar marrësin të dëgjojë mesazhin zanor ose të shikojë mesazhin video vetëm një herë.

Lexo edhe:Përdorimi i TikTok ka filluar të ngadalësohet, a është fajtori TikTok Shop?

Për më tepër, Telegram po nxjerr mundësinë për të ndërprerë dhe rifilluar regjistrimin për mesazhet zanore dhe video përmes të njëjtës meny. Telegram po shton gjithashtu një mënyrë që njerëzit të shohin kur marrësi lexon mesazhin tuaj në bisedat private. Mund ta çaktivizoni këtë veçori te cilësimet.

Muajin e kaluar, Telegram lançoi veçori të reja për personalizimin më të mirë të kanalit. Më vonë gjatë muajit, ai prezantoi telefonata të përmirësuara me mbrojtje të enkriptimit, të cilat e konsumojnë më pak baterinë e telefonit tuaj. Kompania gjithashtu përditësoi platformën e saj të bot-eve për t’i lejuar robotët të reagojnë ndaj mesazheve, të menaxhojnë reagimet, shprehjet dhe lidhjet dhe të dërgojnë përgjigje në biseda ose tema të tjera.

techcruch

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0