Prodhohet roboti që lehtëson punën e njerëzve - Business Magazine Albania

Prodhohet roboti që lehtëson punën e njerëzve

Pamjet e reja tregojnë robotin Atlas, humanoid duke ndihmuar me detyrat e ndërtimit. Atlas tashmë është në gjendje të vrapojë dhe të kërcejë, por pamjet tregojnë se tani mund të kapë edhe objekte, duke e bërë atë një shoqërues ideal në kantierin e ndërtimit.

Atlasi mund të shihet duke vendosur dru mbi skela, duke mbajtur një çantë mjetesh dhe lëvizje të tjera. Zhvillimi i humanoidëve me aftësi fizike që përputhen me ato të njerëzve ka qenë një sfidë e vazhdueshme, por tani duket se Atlas po i tejkalon aftësitë fizike të njeriut mesatar. dailymail

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0