Planet e abonimit të Volvo tashmë fillojnë nga $600 (me siguracion)

Planet e abonimit të Volvo tashmë fillojnë nga $600 (me siguracion)


Në Shtator 2017, Volvo prezantoi planin e saj se do të fillonte të ofronte plane abonimi për makinat e saj duke filluar nga modeli i saj “entry level” SUV i quajtur XC40. Pak ditë më parë, në Los Angeles Auto Show ajo foli më konkretisht për këtë. Abonimet fillojnë nga $600 në muaj, për një periudhë 2 vjeçare, ashtu siç ndodh edhe me kompanitë e telefonisë.

I quajtur “Care by Volvo”, ky program do të fillojë në vitin 2018. Ato çka nuk përfshihen në çmim janë: taksat, pagesat e regjistrimit dhe karburanti.

Përsa i përket atyre çka përfitohen, vijon si më poshtë:

  • Volvo XC40 me paketat “Premium” dhe “Vision”, dhe me shumë opsione të tjera estetike ose funksionale.
  • Shërbim ndaj klientit 24 orë dhe asistencë rrugore.
  • Shërbimet e kryera sipas fabrikës.
  • Mbrojtje për gomat dhe disqet (Nëse bën më pak se 15.000 milie në vit
  • Siguracion premium

Për $700 në muaj, Volvo ofron një XC40 me paketën R-Design, e cila përfshin disqe 20-inch dhe sistem audio Harman Kardon. Të gjitha modelet do të jenë prezente në dyqanet e Volvo në të gjithë Shtetet e Bashkuara në vitin që vjen.

Lexoni: Audi USA, sekretet e shërbimit të saj. Shpejtësi dhe kujdes i veçantë

Ashtu siç funksionojnë edhe disa plane të smartphone, të abonuarit mund ta ndërrojnë makinën me një të re 12 muaj pas abonimit, nga e cila do të dalë një kontratë e re 24 mujore. Deri më tani, Volvo nuk ka dhënë më detaje se cilat modele do t’i shtohen programit. Dhe ashtu si edhe programet e leasing, ti nuk do mund ta blesh makinën në fund të abonimit.

Suedezët nuk janë të parët që ofrojnë programe të tilla. Më herët Cadillac dhe Porsche kanë prezantuar programe të ngjashme.

Burimi: The Verge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0