N’Shqipëri, platforma që bën bashkë turistët dhe bizneset - Business Magazine Albania

N’Shqipëri, platforma që bën bashkë turistët dhe bizneset

N’Shqipëri

N’Shqipëri është një projekt i BalkMall, një platformë për blerje online që operon prej më shumë se 4 vitesh tashmë në Shqipëri dhe Kosovë.

N’Shqipëri ofron një vend të vetëm, ku turistët shqiptarë dhe të huaj mund të zbulojnë dhe eksplorojnë çdo destinacion të Shqipërisë.

Gjithashtu të gjitha bizneset që operojnë në fushën e turizimit, hotelet, baret, restorantet, pub-et, vendet e argëtimit, agroturizmat, bujtinat, agjencitë turistike, guidat turistike, mund të hapin profilin e tyre dhe të postojnë aty, shërbimet dhe produktet që ofrojnë. Ata mund të hapin llogarinë e tyre dhe të përdorin platformën pa pagesë.

N’Shqipëri ka nisur si projekt për të promovuar vendin tonë, ku fokusi janë turistët e huaj dhe ata shqiptarë që vizitojnë Shqipërinë.
Guidat turistike dhe agjencite turistike, mund të postojnë në çdo moment të gjitha turet e tyre që mundësojnë në të gjithë Shqipërinë.

Në këtë platformë vizitorët N’Shqipëri mund të gjejnë destinacione se ku të shkojnë, hotelet, bujtinat, shtëpitë e pushimit se ku të qëndrojnë, si dhe restorantet, agroturizmat se ku të konsumojnë ushqim të freskët dhe të shëndetshëm.

Gjithashtu, N’Shqipëri u jep mundësi bizneseve dhe individëve të postojnë çdo aktivitet apo event që organizojnë në Shqipëri.

Nëse po kërkoni një vend ku të marketoni shërbimet, produktet apo turet tuaja, N’Shqipëri jeni në vendin e duhur. Bizneset që kërkojnë turistët, do t’i kenë ato.

Lexoni: Balkmall, startup familjar në e-commerce

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0