Nominoni mentorin e vitit, një çmim nga YSB Balkans - Business Magazine Albania

Nominoni mentorin e vitit, një çmim nga YSB Balkans

Gowpreneur cmimi i mentorit

Mentorimi është një faktor i rëndësishëm suksesi në biznes, veçanërisht për startup-et në faza të hershme dhe për bizneset mikro dhe të vogla. YSB Balkans, në kuadër të programit Growpreneur, do të ndajë disa çmime, të cilat synojnë të promovojnë mentorët e shquar. Flitet për mentorët që kanë demonstruar një angazhim të vazhdueshëm për të mentoruar startup-et dhe bizneset mikro dhe të vogla në Shqipëri gjatë vitit 2021, si modele në ekosistemin shqiptar të sipërmarrjes.

Në qëllimin e këtij çmimi, mentorimi përkufizohet si procesi i ofrimit të udhëzimeve, këshillave pragmatike, mbështetjes dhe inkurajimit të vazhdueshëm për sipërmarrësit, për t’i ndihmuar ata të menaxhojnë proceset e tyre të të mësuarit dhe zhvillimit, në mënyrë që  të zhvillojnë aftësitë e të maksimizojnë potencialin e tyre, të përmirësojnë aftësitë në lidership dhe performancën në biznes, duke u bërë sipërmarrësit që duan të jenë.

Nominoni mentorin tuaj të preferuar këtu!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0